http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Strzeż się! Kieszonkowcy atakują!

Wyróżniony Strzeż się! Kieszonkowcy atakują!

Niestety okres przedświąteczny często traktowany jest jako sezon dla złodziei, oszustów i kieszonkowców. Wczoraj na terenie miasta doszło do kilku kradzieży kieszonkowych. By uniknąć przestępstw wystarczy rozsądek i odpowiednia reakcja. Szczególnie uważajmy podczas zakupów. W tym czasie możemy być obserwowani przez kieszonkowców.


- Wczoraj na terenie różnych sklepów w Gnieźnie doszło do kilku kradzieży kieszonkowych. Złodzieje z torebek ukradli portfele z zawartością dokumentów i pieniędzy - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. - Kupując czy oglądając towar powinniśmy zachować szczególną ostrożność, ponieważ złodzieje wykorzystują zamieszanie i tłok panujący wokół stoisk. Szczególnie narażone na utratę pieniędzy i dokumentów są kobiety chodzące z otwartymi torebkami, bo właśnie w taki sposób zachęcamy kieszonkowców do działania. Przy okazji giną dowody osobiste, karty bankomatowe i inne dokumenty - dodaje.

Apelujemy by informować policję (997) o dziwnym i podejrzanym zachowaniu osób znajdujących się w sklepach i targowiskach. Prosimy też by nie brać z sobą dużej gotówki, jeżeli coś mamy wartościowego schowajmy to w bezpiecznym miejscu. Nie pokazujmy wszystkim dookoła gdzie chowamy pieniądze.

- Podobnie sytuacja wygląda podczas korzystania z bankomatów. Nie pokazujmy wszystkich pieniędzy, które posiadamy przy sobie - radzi rzecznik.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.