http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Dzielnicowy namierzył sprawcę kradzieży gotówki

Wyróżniony Dzielnicowy namierzył sprawcę kradzieży gotówki

Kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat grozi 27-letniemu mieszkańcowi gminy Rogowo, który okradł swojego krewnego. Łupem sprawcy padło 4000 złotych w gotówce. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży.


Do zdarzenia doszło w dniu 3 listopada 2017 roku na ternie gminy Rogowo. Wówczas 34-letnimeu rogowianinowi z niezabezpieczonego garażu skradziono 4000 złotych w gotówce. Jednak pokrzywdzony nie powiadomił o tym fakcie organów ścigania.

- Wczoraj, 4 stycznia, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim  asp. Leszek Berend uzyskał informacje o powyższym zdarzeniu. Podjął czynności w celu ustalenia sprawcy, które doprowadziły go do 27-letniego mieszkańca gminy Rogowo. Jak się okazało, krewnego pokrzywdzonego. Mundurowy przyjął od 34-latka zawiadomienie o przestępstwie i żądaniu ścigania sprawcy, które jest konieczne w takiej sytuacji - mówi mł. asp. Wioleta Burzych, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie.

Tego samego dnia (04.01.18) janowieccy policjanci zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży gotówki. Teraz czeka go proces w sądzie. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.