http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rozbój w Trzemesznie!

Wyróżniony Rozbój w Trzemesznie!

Dwóch napastników w wieku 16 i 21 lat weszło do jednego ze sklepów sklepów w Trzemesznie. Sterroryzowali nożem ekspedientkę i ukradli pieniądze pochodzące z utargu. Dwie godziny później osoby podejrzewane o dokonanie rozboju zostały zatrzymane w miejscowości Wąbrzeźno. Starszy decyzją Sądu Rejonowego w Gnieźnie został aresztowany na 3 miesiące, młodszy trafił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.


Do zdarzenia doszło w czwartek, 8 lutego 2018 roku po godzinie 22.00 w Trzemesznie. - Do jednego ze sklepów wtargnęło dwóch mężczyzn z kapturami na głowie. Jeden ze sprawców wyciągnął nóż i zagroził ekspedientce, a następnie zażądał wydania pieniędzy. Mężczyźni zabrali z kasy około 900 złotych. Po chwili uciekli ze sklepu. Na miejsce udali się policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie i z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Dzięki dociekliwości funkcjonariuszy i podjętym od razu na miejscu zdarzenia czynnościom wytypowano potencjalnych sprawców - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Dwie godziny później 16-latek i 21-latek podczas wysiadania z pociągu wpadli w ręce funkcjonariuszy z Wąbrzeźna, po czym zostali przekazani kryminalnym z Gniezna. Następnego dnia mieszkanka Trzemeszna przyniosła do Komisariatu Policji porzucony na ul. 1 Maja przez sprawców nóż.

Prokurator przedstawił 21-latkowi zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, 16-latkowi przedstawiono czyn karalny z tego samego artykułu kodeksu karnego (280 par. 2 kk) przed Sądem dla Nieletnich. Decyzją sądu starszy z zatrzymanych został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy, młodszy został przewieziony do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.