http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

2 lutego o godz. 12.00 - „Obrazy z życia Powstańców” w Dziekanowicach

Wielkopolski Park Etnograficzny w Dziekanowicach, będący częścią Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, zaprasza w sobotę, 2 lutego na wyjątkowe wydarzenie! „Obrazy z życia Powstańców” to inscenizacja złożona z kilku scen nawiązujących do zdarzeń, które miały miejsce w okresie od 27 grudnia 1918 roku do 16 lutego 1919 roku w różnych wsiach wielkopolskich. Zapraszamy w godz. od 12.00 do 16.00 do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego, wstęp wolny.


Obrazy z życia Powstańców to inscenizacja złożona z kilku scen nawiązujących do zdarzeń , które miały miejsce w okresie od 27 grudnia 1918 roku do 16 lutego 1919 roku w różnych wsiach wielkopolskich. Zaprezentowane będą wydarzenia z tych miejscowości, z których zagrody zostały przeniesione do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego. W ten sposób opowiemy w jednej muzealnej wsi o różnych aspektach Powstania: przygotowaniu i warunkach życia żołnierzy, roli kobiet w Powstaniu, znaczeniu Straży Ludowej, stosunku zwyczajnych Niemców do Powstańców i odwrotnie.

Muzeum nasze da szczególną okazję do poznania wydarzeń mających miejsce w całym regionie bez wyruszania do każdego z tych miejsc z osobna - opowiemy o Bohaterach wywodzących się z „naszych” (reprezentowanych w muzeum) wsi – bądź to poprzez urodzenie bądź poprzez zamieszkiwanie przed wybuchem Powstania.

Na wszystkich uczestników będzie czekała ciepła herbata!

Zapraszamy dzieci z rodzicami do udziału w konkursie plastycznym!
Konkurs: "Powstańcy wielkopolscy oczami dziecka"

Warunki uczestnictwa
http://lednicamuzeum.pl/userfiles/files/2019/regulamin%20konkurs%20WPE.pdf

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.