20, 26 sierpnia i 9 września - Akademia Gitary w Gnieźnie

Tego lata czeka nas jeszcze jubileuszowy, 10. Festiwal „Akademia Gitary”, który obejmie 100 wydarzeń muzycznych, które zawitają do 50 różnych miejscowości, w tym tradycyjnie także do Pierwszej Stolicy Polski, gdzie mamy zaplanowane cztery koncerty.


Inauguracja festiwalu odbyła się 11 sierpnia, tradycyjnie w murach katedry gnieźnieńskiej. To nie będzie jednak koniec, bo 20 sierpnia kolejny koncert w eSTeDe, 26 sierpnia w kościele farnym i 9 września znowu jesteśmy w eSTeDe.

Kościół farny 26 sierpnia gościł będzie natomiast duet Julii Chehler und Christian Zielinski, który wykonuje żywiołowe i pełne emocji koncert z muzyką klasyczną, a na koniec festiwalu, 9 września w eSTeDe wystąpi formacja Lilly Hates Roses: - To będzie taki folk zagrany po amerykańsku, to warto usłyszeć – zapowiada Grzegorz Reszko, dyrektor eSTeDe, gdzie trzy tygodnie wcześniej jest także planowany koncert projektu „Transformers”. - To będzie koncert elektryczny, w którym wystąpi m. in. pan Maciej Kociński, grający na saksofonie, który był już 2,5 roku temu w Gnieźnie. Na scenie zobaczymy także Piotra Zaczka (gitara basowa), Grzegorza Jabłońskiego (instrumenty klawiszowe) i Roberta Lutego (perkusja),  Zespół wykonuje muzyką z pogranicza jazzu, fusion i m'bas, ale ponad wszystko uwielbia improwizować, a więc zapowiada się nam tutaj koncert niezwykle energetyzujący, na który już dzisiaj wszystkich pięknie zapraszamy – dodaje G. Reszko.

Pozostałe koncerty w ramach festiwalu będą się odbywały na przełomie sierpnia i września w następujących miejscowościach: Czarnków, Jarosławki, Szamotuły, Czerwonak, Przeźmierowo, Pleszew, Stęszew, Jarocin, Hermanów, Środa Wielkopolska, Kołobrzeg, Baborówko, Krotoszyn, Orchowo, Wągrowiec, Gołuchów, Murowana Goślina, Dobrzyca, Puszczykowo, Kurnik, Lusowo, Śrem, Luboń, Wierzenica, Piła, Konin, Pniewy, Pobiedziska, Leszno, Rydzyna, Rozdrażew.

Pełen program festiwalu można znaleźć na stronie internetowej: akademiagitary.pl.

Bezpłatne wejściówki na wszystkie wydarzenia można odbierać w Centrum Kultury eSTeDe przy ulicy Roosevelta w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.