http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

28 kwietnia o godz. 21.00 - Koncert Maleo Reggae Rockers w Gnieźnie

Już wiemy, kto będzie główną gwiazdą tegorocznego koncertu towarzyszącego Odpustowi Ku Czci Świętego Wojciecha w Gnieźnie.


Trwają zgłoszenia do Przeglądu Piosenki Religijnej „Adalbertus 2018”. Festiwal odbywa się regularnie od 2015 roku. Jest organizowany przy okazji procesji z relikwiami świętych i błogosławionych w Gnieźnie. - Do tego przeglądu w przeszłości już zgłaszały się zespoły z całej Polski. Tym razem przegląd tych zespołów, które zechcą wystąpić w tegorocznym konkursie będzie miał miejsce w sobotę, 28 kwietnia od godz. 10.00 na gnieźnieńskim Rynku – mówi Łukasz Majerski z Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. – Do zaprezentowani się szczególnie zapraszamy chóry, schole i inne zespoły parafialne – dodaje.

Po zakończeniu procesji z relikwiami świętych, która przejdzie wieczorem ulicami Gniezna, z  katedry do kościoła św. Michała Archanioła, został jeszcze zaplanowany koncert główny. – Główną gwiazdą wieczoru będzie zespół Maleo Reggae Rockers, który dostarczy nam tradycyjnie trochę brzmienia w stylu reggae, jak sama nazwa wskazuje. Początek koncertu jest planowany ok. godz. 21.30 – informuje Ł. Majerski.

Honorowy patronat nad festiwalem objęli tradycyjnie abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński i Prymas Polski oraz Tomasz Budasz, prezydent Gniezna. – Nieco wcześniej, bo ok. godz. 17.00 na scenie miejskiej wystąpią wszyscy wyróżnieni i może jeszcze nadmienię, że w tym roku na zwycięzcę będzie czekała nagroda pieniężna w wysokości 2 tysięcy złotych, za drugie miejsce jest tysiąc złotych i za trzecie 500 złotych. Myślę, że te nagrody też zmotywują ewentualnych chętnych do udziału – dodaje przedstawiciel organizatora tego przedsięwzięcia.  

W latach poprzednich Przegląd Piosenki Religijnej „Adalbertus” w Gnieźnie uświetnili swoimi koncertami: Arka Noego, Luxtorpeda, Trzecia Godzina Dnia, Beata Bednarz. Formularz zgłoszeniowy do konkursu można pobrać ze strony internetowej: mok.gniezno.pl lub osobiście w punkcie informacyjnym tej placówki przy ulicy Łubieńskiego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.