http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Ludzie, nie przesadzajcie!

Wyróżniony Ludzie, nie przesadzajcie!

Wątła równowaga została zachowana. Jak jeden kolega dostał stołek, który od dawna miał dostać, to drugi kolega nie dostał stołka, o który od dawna zabiegał. I chociaż na Winiarach trzeba było wdychać jakieś śmierdzące gazy, to w szpitalu można sobie powdychać gazu rozweselającego. Dla równowagi oczywiście. Psychicznej.


Nie przesadzajcie, ludzie z tym Pokładeckim. Facet na pewno lepiej zna się na szkolnictwie niż Pilak na kulturze. Wiem, że od pół roku było wiadomo, że to on dostanie najważniejsze krzesło w miejskiej oświacie i wkurza was ta hipokryzja, że go niby teraz w konkursie wybrali. Inaczej przecież nie mogli go wybrać, prawo takie jest. Musi być szansa, czyli procedura konkursowa, jednakowa dla każdego chętnego, czyli naiwnego. To przecież dla was ten wysiłek organizacyjny, to przedstawienie, ten cyrk, żebyście potem nie gadali, że nie wiadomo skąd się człowiek na stołku wziął. Teraz wiecie, że z konkursu się wziął. Konkursy są, procedury są, komisje, koncepcje, głosowania są, czyli uczciwie jest. A że wszystkie konkursy kolesie z PO wygrywają? No, ba! A co pan prezydent na to może poradzić, że akurat jego partyjni koledzy najlepiej są do konkursów przygotowani?  I na co liczyliście? Że jak się zawczasu wydało, że to Pokładecki za Gościniaka jest szykowany, to pan prezydent zmieni zdanie? Naprawdę myśleliście, że jak się sprawa rypła, to komuś będzie głupio i spróbuje was zaskoczyć? No, nie przesadzajcie!
    
Jakby dla równowagi, chociaż przypadkowo osiągniętej, kilka dni później w powiecie Lubbe nie został dyrektorem szkoły (po raz kolejny nie został). Koleś jest dyrektorem wydziału oświaty i jest z PiS-u, starosta, która go na dyrektora wydziału mianowała (czy tam w konkursie wybrała, wszystko jedno) jest jego koleżanką i też jest z PiS-u, a mimo to facet przegrywa konkurs na dyrektora podległej sobie szkoły. Trochę nietypowe to było, jak na dzisiejsze standardy, więc nic dziwnego, że was znowu, ludzie, zdziwko chapło. A czemu startował? Źle mu w starostwie? A czemu nie wygrał? Nie chcą go? Nie przesadzajcie, może po prostu on lubi startować w konkursach, a oni lubią go nie wybierać? A może nie jest wcale takim bliskim kolesiem, jak wam (i jemu chyba) się wydawało? A może są dużo bliżsi kolesie? A może ten konkurs był po prostu nieprzewidywalny, znaczy uczciwy? Nie no, nie przesadzajcie!
    
I z tym smrodem na Winiarach też przesadziliście, ludzie. Do gazet piszecie, a do Straży Miejskiej nie dzwonicie? Że niby każdy w mieście czuł ten fetor palonej gumy, czy plastiku, czy spawania, czy siarki? (Nota bene: strasznie się, ludzie, plączecie w zeznaniach...) Strażnicy, policjanci, spece od ochrony środowiska, wszyscy święci i na kogo tam jeszcze liczyliście nie są od wąchania, tylko od odbierania telefonów. Nie dzwonicie, a chcecie, żeby interweniowali?! Nie przesadzajcie! Cieszcie się lepiej, że to nie był iperyt, czy jakieś inne świństwo. Już widzę te nagłówki w gazetach: „Pół miasta wytrute! A telefony milczały....”. Że okien nie mogliście otwierać? Nie przesadzajcie, od smrodu jeszcze nikt nie umarł, a od przeziębienia, zdarzało się.    
    
Ogólnie, przyznajcie się, ludzie, marudzicie. Ciągle wam źle. Nawet jak dyrektor szpitala, razem z ordynatorem od rodzenia, oddziałową położną i zwykłą położną ogłaszają wszem i wobec, że można sobie na porodówce gazu rozweselającego powdychać do woli (pod warunkiem, że się akurat rodzi oczywiście) to też narzekacie. I piszą baby w komentarzach, że im ten gaz guzik pomógł, bo wcale nie czuły się w czasie, że tak powiem, akcji porodowej, rozweselone. No, nie przesadzajcie! Jak ktoś jest urodzony malkontent, a może i z dziada pradziada, to co mu gaz pomoże? Gaz na geny chyba nie działa. A poród musi boleć, bo inaczej jest nieważny i niezaliczony. Tak, więc, nie przesadzajcie! Wdychajcie!
    
Wątła równowaga została zachowana. Możemy dalej udawać, że jest normalnie. I pośmiać się chociaż od czasu do czasu. Z siebie oczywiście, bo przecież nie z władzy! Nie no, ludzie, nie przesadzajcie!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.