http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

68-letni mieszkaniec Czerniejewa ukradł w sklepie portfel

Wyróżniony 68-letni mieszkaniec Czerniejewa ukradł w sklepie portfel

Policjanci z Czerniejewa ustalili i zatrzymali 68-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież portfela w miejscowym markecie. Grozi mu kara do2 lat pozbawienia wolności.


Policjanci z Czerniejewa ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży portfela, w którym było 160 złotych, dokumenty i karta bankomatowa. Do zdarzenia doszło 29 października 2019 roku w jednym z miejscowych marketów.

- Śledczy ustalili sprawcę na podstawie zeznań świadków oraz nagrania z monitoringu znajdującego się w sklepie. To 68-letni mieszkaniec Czerniejewa. Na nagraniu widać jak seniorce wypada portfel, po czym stojący za nią mężczyzna kradnie go. Zabiera go, chodzi przez chwilę po sklepie, po czym płaci za zakupy i wychodzi ze sklepu - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Funkcjonariusze udali się do mężczyzny, który początkowo nie chciał przyznać się do kradzieży. Policjanci odnaleźli portfel podczas przeszukania. Sprawca wydał na swoje zakupy około 10 złotych, reszta z powrotem trafiła do rąk właścicielki. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży i ukrycia dokumentów.

Przestępstwa te zagrożone są karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.