http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Lodowisko na stadionie żużlowym już otwarte!

Wyróżniony Lodowisko na stadionie żużlowym już otwarte!

Po wielu zabiegach ruszyło miejskie lodowisko na stadionie żużlowym w Gnieźnie. Pierwsi odwiedzający już korzystają z możliwości i z łyżwami na nogach wyruszyli na taflę. Jak mówią, ta forma ślizgania na lodzie to jedna z najlepszych zabaw zimowych, jaką wymyślono.


Lodowisko za dnia jest mniej zatłoczone, a już popołudniem dużo chętniej uczęszczane, to pewnie też dzięki oświetleniu, które tworzy lepszy klimat. – Co roku właściwie przybywa nam chętnych i wszyscy są zadowoleni, bo zimą nie tylko w Gnieźnie, ale wszędzie nie mamy wielu atrakcji, a takie lodowisko jest super okazją do spędzenia czasu aktywnie i bardzo pożytecznie – mówi Jarosław Krystkowiak, kierownik lodowiska.

Po założeniu na nogi łyżew, a jeszcze przed wejściem na lodowisko trzeba pamiętać o jednym, o naszym bezpieczeństwie. – Dużo ludzi właściwie nie potrafi założyć łyżew prawidłowo, więc pomagamy w tym, żeby było dobrze. Przede wszystkim ludzie najczęściej nie potrafią zapiąć odpowiednio tych łyżew i wkładają po prostu te zaczepy nie tam, gdzie powinny być wkładane. Trzeba najczęściej im powiedzieć, jak prawidłowo je się zapina, a mamy w wypożyczalni wszystkie rozmiary, od 25 do 48 i do tego mamy jeszcze tzw. pingwinki, z którymi dużo lepiej jeździ się małym dzieciom – dodaje J. Krystkowiak.   

Każdy, kto lubi taka formę spędzania czasu wolnego potwierdza, że warto poczuć emocje, które towarzyszą takiemu ślizganiu. – Jest fajnie i bardzo się cieszę, że jak co roku tutaj przychodzę i dobrze, że taka inicjatywa tutaj powstała ponownie. To jest świetna zabawa, trochę trzeba uważać, bo to jest niebezpieczny sport i łatwo o kontuzję – uważa Wiktor Sobański, który zgodził się przekazać za naszym pośrednictwem radę pomocną dla wszystkich początkujących lub jeszcze niezdecydowanych. – Trzeba uginać kolana, to bardzo pomaga i po prostu daje równowagę dla łyżwiarzy – ocenia W. Sobański.

Lodowisko jest czynne codziennie w godz. 10.00 – 22.00 a jego zamknięcie jest przewidziane jedynie podczas obu świąt Bożego Narodzenia, a w wigilię i 1 stycznia 2019 roku zostanie otwarte w godz. 10.00 -15.00.

Bilet wstępu kosztuje 6 złotych, a dla uczniów i studentów – 4 złote.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.