http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Ulica Laubitza w nowej odsłonie

Wyróżniony Ulica Laubitza w nowej odsłonie

W ostatnich dniach stycznia 2019 r. zakończyła się przebudowa ul. Laubitza w Gnieźnie. W jej ramach wykonano jezdnię i  kanalizację deszczowa, ścieżkę rowerową, miejsca postojowe i chodniki.


Wykonano nawierzchnię jezdni z betonu asfaltowego na długości 362 m i szerokości 6,5 m; chodniki o szerokości od 2 m do 5 m i opaski przy miejscach postojowych o szerokości 0,5 m z kostki betonowej a także zjazdy o szerokości od 3,5 do 6,3 m z kostki betonowej. Na przebudowywanej ulicy powstał także ciąg pieszo - rowerowy na długości 362 m i szerokości od 3,50 do 4,00 m z betonu asfaltowego.

Powstały także miejsca postojowe równoległe i prostopadłe do krawędzi jezdni z kostki betonowej, tymczasowa droga dojazdowa o długości ok. 33 m i szerokości 5 m z betonu asfaltowego, odwodnienie uliczne (kanały, studnie, wpusty) oraz oznakowanie pionowe.  Oznakowanie poziome zostanie wykonane przy sprzyjających warunkach pogodowych, najpóźniej w terminie do 31 maja 2019 r. Inwestycja kosztowała ponad 2 mln 672 tys. zł.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.