http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Hala widowiskowo-sportowa za dwa lata...

Wyróżniony Hala widowiskowo-sportowa za dwa lata...

Dziś w samo południe na terenie budowy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Paczkowskiego podpisano uroczysty akt erekcyjny. Prezydent wraz z młodymi sportowcami dokonali następnie symbolicznego zamurowania pamiątkowego dokumentu. Kielnię do ręki wzięli także inni współtwórcy tej inwestycji.


Jest to największa inwestycja na terenie naszego miasta w ponad 25-letniej historii współczesnego samorządu lokalnego. W treści aktu erekcyjnego napisano: - Pragnieniem wszystkich w tym akcie uczestniczących jest to, aby ten budynek służył jak najlepiej obecnym i przyszłym pokoleniom mieszkańców Gniezna. Budowę hali prowadzi PKOB Wegner. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 27 milionów złotych. Źródłem finansowania inwestycji jest dotacja z budżetu państwa w wysokości 9 milionów złotych, a także środki pochodzące z budżetu miasta – informuje Anna Dzionek, rzecznik Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.

Pełnowymiarowe boiska pod rozgrywki halowe, na których mogą odbywać się m. in. mecze hokeja halowego i piłki ręcznej, a ponadto 1200 miejsc siedzących na trybunach oraz możliwość organizowania imprez masowych o charakterze widowiskowym dla 1,5 tysiąca osób – taka funkcję spełniać będzie w przyszłości budowany obiekt. - Po prostu umów trzeba dotrzymywać, a ja mówiłem mieszkańcom podczas kampanii wyborczej w 2014 roku, że ta hala powstanie – przypomina Tomasz Budasz, prezydent Gniezna, który wspólnie z młodymi sportowcami dokonał uroczystego zamurowania aktu erekcyjnego w jednej ze ścian budowanej hali.

- Dziś jesteśmy tego świadkami, że na naszych oczach toczy się powstawanie tej hali. Cieszy mnie przede wszystkim to, że jest duża liczba klubów sportowych, które tutaj dzisiaj zaprosiłem. To dla tej młodzieży tę halę budujemy i to właśnie tutaj będą ulokowane ich kluby sportowe i wszystkie dyscypliny sportowe, które będą chciały skorzystać z tej hali. Wierzę, że ta nowa hala, jak tylko zostanie oddana do użytkowania, będzie tętniła życiem nie tylko sportowym, ale odbywać się będą tu pewne wydarzenia artystyczne czy eventy kulturalne. Warto to robić dla naszych mieszkańców – podsumowuje T. Budasz.

Wszyscy zgodnie potwierdzają, że nowa hala będzie czynna już za dwa lata. O tym, że jest potrzebna, nikogo chyba nie trzeba przekonywać. - Myślę, że gnieźnieńskie środowisko sportowe będzie z tej hali zadowolone. Każdego roku obserwujemy deficyt okienek treningowych na wszystkich obiektach sportowych i niezależnie od tego, że tej bazy nam z roku na rok przybywa, to kluby każdorazowo meldują o potrzebie dodatkowych zajęć. Nie jesteśmy w stanie na chwile obecną temu sprostać – uważa Jacek Mańkowski, dyrektor Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Powstanie tej hali wygeneruje dodatkowe możliwości. Myślę, że również pojawi się wiele dodatkowych inicjatyw w środowisku sportowym – zauważa dyrektor GOSiR-u. Przypomnijmy, że powstająca hala ma mieć ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. - Hala jest obiektem wielofunkcyjnym dedykowanym do sportów halowych i sportów walki, tenisa stołowego i boksu. Mamy zamiar także ulokować w tym obiekcie ściankę wspinaczkową, a także korty do squasha – dodaje J. Mańkowski.

Jeżeli harmonogram prac będzie przebiegał bez zakłóceń, to nowa hala sportowo-widowiskowa zostanie oddana do użytku w planowanym terminie, który wyznaczono na dzień 31 sierpnia 2018 roku. Aktu wmurowania pamiątkowego dokumentu oprócz przedstawicieli klubów sportowych i prezydenta dokonali także: Michał Glejzer, Ewa Gawrych, Jacek Mańkowski, Bartosz Golis i Paweł Arndt.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.