http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rozbudowa ulicy Kawiary

Wyróżniony Rozbudowa ulicy Kawiary

Miasto Gniezno uzyskało zgodę na odstępstwa dotyczące budowy ul. Kawiary w Gnieźnie. Oznacza to, że w najbliższych miesiącach rozpoczną się prace związane z wyczekiwaną przez mieszkańców przebudową. Zakończenie robót planowane jest na wrzesień 2018 r.


Miasto Gniezno otrzymało zgodę na odstępstwa od warunków technicznych przy budowie drogi od Ministra Infrastruktury i Budownictwa, a także Starosty Gnieźnieńskiego. W związku z tym może składać  wniosek o uzyskanie pozwolenia na budowę. Na listopad 2017 roku planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą w cyklu dwuletnim, w grudniu 2017 r. nastąpi rozpoczęcie robót, a we wrześniu 2018 r. ich zakończenie.

Rozbudowa ulicy odbędzie się  na odcinku długości 470 m od ulicy Słonecznej do ul. Osiniec. Jezdnia nowej drogi będzie miała szerokość od 5 m do 6 m z betonu asfaltowego, dwustronny chodnik o szerokości od 1,5 m do 7 m, ścieżkę rowerową o szerokości 2,20 m, zatoki postojowe, zatoki autobusowe, pętlę autobusową z kostki betonowej wraz z odwodnieniem, oświetleniem, itp.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.