http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pierwsza rzeźba króla w przyszłym tygodniu?

Wyróżniony Pierwsza rzeźba króla w przyszłym tygodniu?

Nowy skwer miejski, który wydłuża splot ulicy Łubieńskiego z ulicą Dąbrówki już prawie gotowy. Pierwsze efekty są już widoczne gołym okiem, ale to nie koniec realizacji tej inwestycji. Całości ma dopełnić dopiero rzeźba króla Bolesława Śmiałego, który ma się tutaj pojawić lada moment.


Są już trzy ławki, dwa stojaki dla rowerów oraz pojemniki na śmieci, a ponadto dokonano nowych nasadzeń, tj. pięć drzewek i całe mnóstwo roślinności. To jednak nie wszystko, bo jeszcze dziś mają zostać jeszcze zainstalowane dwie ławki z wysokim oparciem oraz kolejne rośliny. – Jeszcze tylko ławki, odgradzające nieco alejkę od ulicy i można będzie czekać na przybycie króla Bolesława Śmiałego – zapowiada na swoim profilu społecznościowym Tomasz Budasz, prezydent Gniezna. – W przyszłym tygodniu, jeśli się uda, będziemy mieć dla was prawdziwą bombę – pisze nieco bardziej tajemniczo na swoim profilu Królewskie Gniezno, którym administrują pracownicy magistratu i gdzie można znaleźć krótki filmik z prac odbywających się przy całej inwestycji.

Nowy skwer to najbardziej widoczne miejsce, które będzie współtworzyć całość powstającego Traktu Królewskiego w Gnieźnie. – To będzie takie trochę inne miejsce od pozostałych, więc fajnie i to bardzo, na pewno przyda się trochę zieleni w środku miasta – mówi Marcin Gadziński, który wspólne z żoną i swoim małym dzieckiem w wózku przechadzał się dziś pierwszy raz nową alejką. – My pewnie bardziej będziemy jednak celowali w Rynek i Plac Świętego Wojciecha, bo tam jest znacznie dużo więcej miejsca, żeby usiąść z małym dzieckiem w wózku i spędzić troszeczkę więcej czasu, ale tutaj oczywiście też dobre miejsce, żeby sobie usiąść na chwilę i odpocząć – zauważa po chwili namysłu Daria Gadzińska, małżonka pana Marcina. – Gniezno pięknieje, ale wciąż jeszcze chyba brakuje tych miejsc parkingowych w centrum i w tym kierunku chyba również trzeba działać – dodaje M. Gadziński.

– Bardzo okazale to wszystko tutaj wygląda i myślę, że to było potrzebne. Pomysłowo to wszystko zorganizowano, więc mnie osobiście to się podoba. Tej zieleni brakuje wszędzie tak naprawdę, a jak to wszystko się jeszcze rozrośnie, to będzie jeszcze piękniej. Czy będę się tutaj zatrzymywała, to tego jeszcze nie wiem, jak będzie mi po drodze, to na pewno skorzystam, jeśli tylko będzie chwila na to. Przede wszystkim tych ławek do siedzenia powinno pojawić się więcej w Gnieźnie, na Rynku chociażby, bo mamy ogródki, ale nie każdy z nich korzysta i tez dobrze, że jest więcej tych stojaków na rowery, bo moda na rowery wróciła – twierdzi inna  mieszkanka.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.