http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Realizacja tego zadania daje wielkie możliwości”

Wyróżniony „Realizacja tego zadania daje wielkie możliwości”

W Gnieźnie trwa od wczoraj, konferencja podsumowującą realizację projektu „Infrastruktura informacji przestrzennej dla powiatu gnieźnieńskiego” (o projekcie pisaliśmy tutaj). Głównym celem projektu, realizowanego przez Powiatowy Zarząd Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości w Gnieźnie, było zwiększanie dostępności, stopnia wykorzystania i jakości technologii informacyjno-komunikacyjnych w powiecie gnieźnieńskim.


Zakończono realizację projektu „Infrastruktura informacji przestrzennej dla powiatu gnieźnieńskiego”. Temu też projektowi, a raczej jego efektom poświęcona jest konferencja, która odbywa się w jednym z gnieźnieńskich hoteli. Zamknięcie tego projektu, dofinansowanego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach gnieźnieńskiego OSI, jest okazją do szerszej informacji przede wszystkim o jego celowości i skutkach. W wyniku realizacji projektu powstał e-portal.geodezjagniezno.pl..

– To projekt na miarę geodezji XXI wieku. Choć przyznam panu panie redaktorze, że sam miałem wątpliwości, co do tego, czy takie działanie powinno pochłonąć aż 11 mln zł. Dopiero kiedy poznałem jakie realizacja tego zadania daje wielkie możliwości, nie tylko geodezji, ale też wielu innym służbom i dziedzinom, jak usprawni działania administracyjne i poszukiwanie informacji do których dostęp będą mieli oprócz geodetów, rzeczoznawcy majątkowi, projektanci czy komornicy mogę spokojnie przyznać, że ten projekt ma ogromne znaczenie – mówi nam Piotr Gruszczyński starosta gnieźnieński. – Podkreślmy, że na 11 milionów złotych,  9,2 mln to pieniądze z WRPO na lata 2014 – 2020 – dodaje starosta Gruszczyński.

Przypomnijmy projekt realizowano od lutego 2017 do grudnia bieżącego roku. - W dużej mierze w kwestii pozyskiwania informacji niezbędnych do stworzenia tej infrastruktury informacji przestrzennej wsparły nas gminy, na tym głównie polegało ich partnerstwo – uzupełnia starosta.

Głównym celem Powiatowego Zarządu Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości w Gnieźnie przy realizacji projektu było zwiększenie dostępności i poprawa jakości obiegu informacji objętych działaniami projektu. Temu też, a raczej wyjaśnianiu co tak na prawdę oznacza infrastruktura informacji przestrzennej dla powiatu służy trwająca konferencja. Wszystko wskazuje na to, że cokolwiek to znaczy, realizacja projektu usprawni działania administracji i ułatwi życie zainteresowanych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.