http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Bank Zachodni WBK „Mecenasem” książki „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”!

Wyróżniony Bank Zachodni WBK „Mecenasem” książki „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”!

Już za cztery tygodnie ukaże się moja trzecia książka, która na rynku wydawniczym będzie dostępna po 10 września tego roku. Mowa o książce „Tajemniczy Pałac Zakrzewa”. Wydanie tej książki stanie się możliwe dzięki objęciu tytułu „Mecenasa Wydania” przez Bank Zachodni WBK – Grupę Santander.


Zespół pałacowo-parkowy w Zakrzewie w gminie Kłecko jest w kręgu moich zainteresowań od 2010 roku. I ten jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów w Wielkopolsce i Polsce będzie „bohaterem” mojej trzeciej książki pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”.

Zespół pałacowo-parkowy w Zakrzewie zbudowany w 1872 roku w stylu zwanym „kostiumem francuskim” zainspirował mnie do odkrywania tajemnic pałaców i dworów ziemi gnieźnieńskiej... Dzięki magii pałacu w Zakrzewie zdecydowałem się na poszukiwanie i odkrywanie skarbów oraz tajemnic innych rezydencji powiatu gnieźnieńskiego. Efektem tych poszukiwań była moja debiutancka książka pt. „Skarb Dziedzica” opowiadająca o pałacu w Popowie Ignacewie i tamtejszym, niezwykłym właścicielu ziemskim – Franciszku Saskowskim. Zresztą podczas zbierania materiałów do „Skarbu Dziedzica” natrafiłem na wiele wątków, które są wspólne dla Popowa Ignacewa i Zakrzewa.

W publikacji „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” przedstawię nieznane, a fascynujące fakty z historii jednego z najpiękniejszych pałaców w naszym regionie, począwszy od XVIII a skończywszy na XX wieku.

W książce będzie mowa m.in. o ukrytych skarbach, o romansach z początku XX wieku, o duchach nawiedzających ten „Wersal powiatu gnieźnieńskiego”, jak i tajemniczych wydarzeniach, które rozgrywały się w pałacu w czasie II wojny światowej (w żadnych współczesnych publikacjach nie znajdziemy tych informacji!). Nie zabraknie też pałacowych sekretów i legend związanych z tym przepięknym obiektem.

Książka o pałacu w Zakrzewie opowiadać będzie także o okolicach Zakrzewa, o niecodziennych nazwach, które otaczają tę wieś w gminie Kłecko.

Atutem tej publikacji będą też fotografie, wśród których znajdzie się wiele niepublikowanych dotychczas zdjęć, które pozyskałem zarówno od mieszkańców Zakrzewa (za co im serdecznie dziękuję), jak i od rodziny ostatniego właściciela Zakrzewa – Stanisława Chełmickiego oraz od rodziny budowniczego pałaca – Albina Węsierskiego.

Wydanie tej książki będzie możliwe dzięki wsparciu, poprzez objęcie tytułu „Mecenasa Wydania”, jakie udzielił Bank Zachodni WBK – Grupa Santander.

Premiera książki także będzie miała niecodzienny przebieg, ale o tym poinformuję w późniejszym terminie.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 14 sierpień 2017 23:09

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.