http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Czy pod Gnieznem znajduje się polskie Rennes-le-Château?

Wyróżniony Czy pod Gnieznem znajduje się polskie Rennes-le-Château?

W mającej swój niezwykły klimat Stodółce Bluesowej „Matylda” w Borzątwi w gminie Mieleszyn odbyło się wczoraj pierwsze spotkanie z cyklu „Gawędy Historyczne”. Z prelekcją pt. „Czy w okolicach Gniezna znajduje się polskie Rennes-le-Château?” wystąpił Karol Soberski, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”, pomysłodawca tych spotkań z lokalnymi dziejami.

Więcej

Ostatnio zmienianypiątek, 28 wrzesień 2018 00:17

3 komentarzy

 • Szczepan
  Szczepan poniedziałek, 10, wrzesień 2018 20:30 Link do komentarza Raportuj

  Szanowny panie Marku. Ja sam nie mieszkam w Gnieźnie i wcale nie twierdzę, że jest ono pępkiem świata, ale trudno zaprzeczyć temu, że takie oddalenie sprzyja ilości uczestników spotkania. Samego dobra i do zobaczenia w stodółce. Szczepan Kropaczewski

 • Marek Nowak
  Marek Nowak poniedziałek, 10, wrzesień 2018 10:34 Link do komentarza Raportuj

  Nie mogłem być na tym spotkaniu, ale na pewno na kolejne pojadę, bo w tym pięknym miejscu poruszane są ciekawe tematy historyczne. Oddalone od Gniezna? Czy wszystkie ciekawe inicjatywy muszą odbywać się w Gnieźnie???

 • Szczepan
  Szczepan poniedziałek, 10, wrzesień 2018 08:39 Link do komentarza Raportuj

  Bardzo mnie się podoba pomysł i jego realizacja w niepowtarzalnej scenerii i atmosferze tego spotkania. niestety, ale podkreślone tu zalety posiadają jeden istotny mankament - znaczne oddalenie od ośrodka centralnego, jakim jest w tym przypadku Gniezno.
  Szczepan Kropaczewski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.