http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zakończyły się ferie w bibliotece w Łubowie

Wyróżniony Zakończyły się ferie w bibliotece w Łubowie

Trzy dni warsztatów, zgromadziły bardzo liczną grupę dzieci z terenu naszej gminy, udowadniając, że nie trzeba daleko wyjechać, by miło, twórczo i ciekawie spędzić zimowe ferie.


Pierwszego dnia, odwiedziły nas panie: Ada i Wiesława, etnografki z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Ciekawa opowieść i pokazanie zabawek pochodzących z dawnych lat  i obecnych czasów, pozwoliło dzieciom porównanie tego czym bawią się obecnie, a czym bawili się ich rodzice i dziadkowie. Następnie, pod kierunkiem prowadzących, dzieci wykonały piłeczki na gumce, zabawne figurki misia Yogi'ego z papieru i włóczkowe laleczki.

Kolejny dzień upłynął nam na kreatywnych zabawach z modeliną- pani Hania z pracowni artystycznej CHONO TU, zaproponowała młodym rękodzielnikom wypiekane magnesy na lodówkę, które zostały własnoręcznie pomalowane przez dzieci. Po zmaganiach plastycznych, maluchy zostały zachęcone do czytania, przez panią dyrektor Biblioteki, Janinę Walczak. Pokazała ona wiele ciekawych książek z księgozbioru podręcznego i dostępnych w  wypożyczalni.

Zwieńczeniem Ferii w Bibliotece było spotkanie z Kasztelania Ostrowską. Pani Natalia Jędrzejczak, wraz z współpracownikami, przeprowadziła bardzo ciekawy pokaz chemiczny, który zakończył się warsztatami mydlarskimi. Każde dziecko wykonało po kilka mydełek z ziołami i olejkami zapachowymi.

Wszystkim gościom i wolontariuszom bardzo dziękujemy!

Dziękuję również wolontariuszkom: Izie Ochotnej, Wiktorii Gadzińskiej i Julii Hartwich za wszelką pomoc i Agnieszce Bętkowskiej za całokształt.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.