http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Prof. Norman Davies z wykładem w Instytucie Kultury Europejskiej UAM

Wyróżniony Prof. Norman Davies z wykładem w Instytucie Kultury Europejskiej UAM

Norman Davies, kontrowersyjny a jednocześnie niezwykle ceniony historyk, autor między innymi kultowej książki „Boże Igrzysko”, naukowiec a jednocześnie można powiedzieć Polak z wyboru odwiedził Gniezno.


Jego wizyta w mieście początków państwa polskiego to nie tylko dzisiejszy wykład w Instytucie Kultury Europejskiej UAM i jutrzejsze spotkanie autorskie. Profesor bowiem o swoim nowym projekcie będzie między innymi mówił na zamkniętym spotkaniu w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie. - Historyk będzie realizował u nas film promujący cykl wykładów dotyczących utworzenia kierunków wiedzy o Polsce i jej historii na uniwersytetach w różnych częściach świata. Przygotowujemy niespodziankę na fanpage'u Muzeum związaną z wizytą autora m.in. takich dzieł, jak „Boże Igrzysko” i „Powstanie '44” – czytamy na muzealnym faceboku.

Dziś jednak profesor Norman Davies wygłosił wykład w IKE UAM. Jak nie trudno się domyślić wykład wzbudził ogromne zainteresowanie. Aula instytutu wypełniła się do ostatniego miejsca. W wykładzie „European History and Polish Millenium” profesor Davis poruszył kilka niezwykle istotnych zagadnień zbiegu historii Europy z tysiącleciem Polski.

- Wykład profesora Normana Davies'a w murach Instytut Kultury Europejskiej w dniu 28 mają, był niepowtarzalną okazja do posłuchania opowieści o historii Polski, osoby która zajmuje się tym zagadnieniem przez całe życie. Profesor Davies w syntetyczny sposób przeprowadził słuchaczy przez tysiąclecie historii Polski. Zaintrygował publiczność swoją wiedzą i sposobem bycia, który niezwykle porwał publiczność. Wykład przeprowadzony w języku angielskim i przełożony symultaniczne na Polski, a po wykładzie był czas na pytania oraz autografy. Wykład ten został nagrany w celu promocji polskiej historii, profesor Davies podejmuje obecnie starania o utworzenie studiów historii Polski na uniwersytetach w Europie zachodniej – powiedział nam po wykładzie Konrad Ratajczak, student IKE.

Wszystko wskazuje na to, że jutrzejsze spotkanie autorskie cieszyć się będzie jeszcze większym zainteresowanie. Obowiązują zaproszenia, które dostępne były w MOK-u.  

Fot. Anna Kulza

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.