http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Toruńscy giganci bluesa zagrali w Gnieźnie!

  • Napisane przez Angelika Stachowska
  • Dział: Kultura
  • 1 komentarz
Wyróżniony Toruńscy giganci bluesa zagrali w Gnieźnie!

W przededniu Polskiego Święta Bluesa, zainicjowanego przez Polskie Stowarzyszenie Bluesowe, a obchodzonego od 2005 roku, w Gnieźnie w Dobrym Browarze odbył się wczoraj koncert mający  promować ten gatunek muzyki i kulturę z nim związaną!


Na zaproszenie Centrum Kultury „Scena to dziwna” niezwykle zagrali giganci bluesa, profesorowie uczelni muzycznych, artyści znani z formacji takich jak Nocna Zmiana Bluesa, Tortilla, Nadmiar, Pled Zepchlim, R.R. Swing Orchestra - toruńska grupa Open Blues! Ogromne doświadczenie i wiedza jak te muzykę wykonywać urzekły licznie zgromadzonych w sali na piętrze lokalu.

Tradycja bluesa w Polsce choć krótka jest niezwykle bogata. Zespół Open Blues powstał w 2008 roku. To skład złożony z niezwykle kompetentnych muzyków z Torunia, którzy przez wiele lat grali w głównych formacjach bluesowych. Na perkusji - Grzegorz Minicz z Nocnej Zmiany Bluesa. Rockowo brzmi wokalista i harmonijkarz Przemysław Łosoś. Stylowo uzupełnia dźwięki na klawiszach Igor Nowicki, na gitarze – Wiesław Kryszewski, bas – Marcin Grabowski.

Muzyka daje niesamowitą energię. Twórczość zespołu można polecić jako ciekawą formę nowoczesnego bluesa z interesującym brzmieniem i uniwersalnym przekazem.  Od dziesięciu lat Open Blues został zespołem festiwalowym Harmonica Bridge w Toruniu, gdzie w klubie HRP Pamela prowadzi Jam Session Festiwalowe i występuje z muzykami z całego świata.

W 2010 roku w toruńskim klubie Lizard King panowie nagrali materiał muzyczny. Kolejno ukazała się pierwsza ich płyta pt. „Seta w ryja”. Drugą „Pięć Złotych” oficjalnie zaprezentowano w 2012, a jak zapowiadają - już niedługo trzecia!

1 komentarz

  • Azja.
    Azja. środa, 18, wrzesień 2019 09:57 Link do komentarza Raportuj

    Szkoda że nie było mocnych informacji. Ale gratulacje dla organizatorów i uczestników. Zazdroszczę widowni. Pozdrawiam. Z FRANKFURTU M. AZJA

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.