http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Rock and roll jest dobry w każdym wieku!”

Wyróżniony „Rock and roll jest dobry w każdym wieku!”

Premiera spektaklu muzycznego REPUBLIKA.MAANAM w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury skupiła wypełnioną po brzegi widownię. Artyści z Gnieźnieńskiego Klubu Seniora Radość, działającego przy MOK-u dali niesamowity, bisowany występ z repertuaru wybitnych wokalistów, jak frontmana Republiki Grzegorza Ciechowskiego i charyzmatycznej Kory.


Spektakl zapowiadany był jako: - Inspirowany muzyką i tekstami dwóch legendarnych polskich grup rockowych. Przedstawione zostały tu perypetie dojrzałych ludzi, zagubionych w dzisiejszej rzeczywistości. Ludzi, którzy otwarcie mówią o uczuciach, nie boją się głośno wyrażać swoich emocji, targanych rozterkami, przepełnionych miłością i pozytywną energią, a także tych, którzy popadali w zwątpienie i rozpacz. Republika.Maanam to miejsce pełne wspomnień, ale niepozbawione marzeń. Bohaterowie walczą z niesprawiedliwością, buntują się przeciwko wszechogarniającej świat obojętności. Radość zmienia się w smutek, żal w euforię, strach w nadzieję na czekającą nas przyszłość.

Przedstawienie to efekt pracy podczas warsztatów musicalowych. Do zadania seniorzy nie przystąpili sami. Pomogli im artyści z Teatru Za Miastem, którzy podjęli się funkcji trenerów wokalnych. Warsztaty pomogły uczestnikom w odkryciu własnych możliwości twórczych, w kształceniu poczucia rytmu.

Pomysłodawcami, scenarzystami i reżyserami byli Monika Belau, aktorka i instruktorka teatralna oraz Artur Kamiński, założyciel Grupy Artystycznej Illuminati, którzy zwracają uwagę na fakt, iż:  - Seniorzy mają w sobie pokłady energii i mocy, o której nawet nie śniło się ich wnukom – o czym przekonali się wszyscy, którzy przyszli na spektakl.

Seniorzy zmierzyli się z utworami, jak: „Moja krew”, „Ta noc do innych jest niepodobna”, „W moim śnie… cudownym śnie”, „Złote tango, złoty deszcz”, „Bez Ciebie umieram”, „Po to jesteś na świecie”, „Lucciola”, „Szare miraże”, „Szał niebieskich ciał”, „Krakowski spleen”, „Oprócz błękitnego nieba”, „Kocham Cię kochanie moje”, „Boskie Buenos”, „Lipstick on the glass”, „Anioł”, „Tak.. tak.. to ja”, „Powoli spadam”, „Nie pytaj o Polskę”, „Gdzie są moi przyjaciele”, „Odchodząc”.

Występ został niezwykle ciepło przyjęty i wzbudził owacje na stojąco. Były gratulacje i życzenia, by podobnych projektów było więcej.

- Wielkie emocje, duża scena, pełna sala i repertuar, który nie był łatwy! Dali radę! Rock and roll jest dobry w każdym wieku! – dziękował Artur Kamiński.

W imieniu Zespołu Wokalnego Retro, działającego również przy MOK-u, wyrazy uznania złożyła Krystyna Kwaśniewska gratulując twórcom projektu wspaniałego przedsięwzięcia:
- Spektakl na długo pozostanie w naszej pamięci. Jestem przekonana, że się wszyscy świetnie razem bawiliśmy.

W piątek, 22 listopada kolejny biletowany występ, na który zaprosili twórcy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.