http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Orły w obiektywie Krzysztofa Chomicza

Wyróżniony Orły w obiektywie Krzysztofa Chomicza

Orły to jeden z ulubionych tematów fotograficznych Krzysztofa Chomicza. Wystawa a przede wszystkim film były przyczynkiem do tytułu wystawy „Lot ku wolności”. Dzisiejszy wernisaż w Miejskim Ośrodku Kultury był pierwszą impreza wpisaną w 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.


Na wystawę obok fotografii przedstawiających niebanalne ujęcia orłów złożyły się także fotografie fauny Wielkopolski. Krzysztof Chomicz, Wielkopolanin związany przez lata z Gnieznem, fotografie orłów wykonał w okolicach Świnoujścia. Autor wystawy to człowiek wielu pasji.

- Krzysztof Chomicz parał się w życiu wieloma rzeczami. Założył między innymi pierwszą w Polsce fabrykę cygar. Pracował także w mediach. Obecnie skupia się przede wszystkim na fotografii i filmie ma na swoim koncie kilka albumów ze zdjęciami i filmów przyrodniczych realizowanych między innymi dla TVP – powiedziała nam Iwona Wiśniewska, kurator wystawy.

- „Lot ku wolności” to tytuł wystawy i filmu, który wpisuje się w 100 rocznicę odzyskania niepodległości, wydaje się, że ta wystawa na samym początku rocznicowego roku to dobry początek – dodaje Marta Pacak, wicedyrektor MOK.

Sam autor przyznaje, że ostatnio częściej zajmuje się filmem. - Orzeł jest faktycznie moim ulubionym motywem. Lot ku wolności to tytuł filmu, których obecnie realizuję coraz więcej. Muszę powiedzieć, że robię to co kocham fotografuję wydaję albumy realizuję filmy przyrodnicze i jeszcze udaje mi się na tym zarobić – przyznał Krzysztof Chomicz.

W wernisażu wzięła udział spora grupa znajomych z czasów nauki w gnieźnieńskim „Medyku”.

Wystawę można oglądać do 5 lutego w Galerii MOK.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.