http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Orkiestra Dęta z Janowca Wlkp. z koncertem w Rogowie

Wyróżniony Orkiestra Dęta z Janowca Wlkp. z koncertem w Rogowie

W szkole w Rogowie miało miejsce wczoraj niecodzienne wydarzenie. Tego dnia grono pedagogiczne oraz uczniowie naszej szkoły wysłuchali koncertu Orkiestry Dętej działającej przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Janowcu Wielkopolskim.


Tuż po godzinie 8.00 z sali gimnastycznej zaczęły dobiegać donośne dźwięki, którymi muzycy powitali zebranych w niej słuchaczy. Następnie kapelmistrz Adam Nyszler wprowadził uczestników koncertu w magiczny świat muzyki.  Kolejne wykonania prezentowanych utworów przeplatane były sporą dawką ciekawych informacji na temat instrumentów dętych – puzonu, klarnetu oraz perkusyjnych - bębna, werbli i tamburynu. Każdy z muzyków miał też okazję zaprezentowania solowego brzmienia swojego instrumentu. W trakcie koncertu uczniowie i nauczyciele wysłuchali oni m.in. szlagierów muzyki rozrywkoej takich, jak: „Tequila” amerykańskiego zespołu The Champs, przedwojennego polskiego przeboju „Tango milonga” czy motywu przewodniego z bajki „Zaczarowany ołówek” .

Koncert dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń, a zgromadzona publiczność nagrodziła muzyków głośnymi brawami.

Na koniec uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do szkółki działającej w janowieckim domu kultury, gdzie mogą skorzystać z  nieodpłatnych lekcji gry na wybranym instrumencie, który także otrzymają za darmo. Okazję dalszego rozwijania i zaprezentowania nabytych w szkółce umiejętności zapewni im wstąpienie w szeregi Orkiestry Dętej, do czego gorąco zachęcał Adam Nyszler.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.