http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Świąteczne Skrzaty i Mikołaje”

Wyróżniony „Świąteczne Skrzaty i Mikołaje”

Jeśli komuś brakuje inspiracji, w jaki sposób wystroić oryginalnie swoje domostwa na święta Bożego Narodzenia, ten powinien koniecznie odwiedzić ekspozycję, którą będzie prezentować przez najbliższe dwa tygodnie Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.


Od dziś otwarta jest wystawa pokonkursowa pt. „Świąteczne Skrzaty i Mikołaje”, które stanowią podsumowanie przedsięwzięcia przeprowadzanego w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie przy udziale naszych mieszkańców. – Na konkurs wpłynęło 70 prac i tutaj muszę powiedzieć, iż mnie cieszy najbardziej, że dużo prac wykonano w grupach, to głownie są prace rodzinne, ale nie tylko – mówi Anna Góralczyk, instruktor plastyczny w MOK, kurator ekspozycji i szefowa jury oceniającego prace zgłoszone do tego konkursu. – Te prace są różnorodne, chyba najwięcej jest prac szytych, dużo papierowych i są też takie smaczki wykonane z innych materiałów, np. z kapsli od butelek, z kołków drewnianych, ze styropianu – wymienia.

Jakie prace zdaniem oceniających są najlepsze, tego jeszcze nie wiemy. Wiadomo natomiast, że na ich zwycięzców czekają koszyki ze świątecznymi smakołykami. Wszystkich zwycięzców tego konkursu mamy poznać 16 grudnia po południu, przed koncertem świątecznym w MOK-u. Dla każdego jest przewidziany także dyplom uczestnictwa i drobny upominek.

Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach: dzieci do 14 lat, młodzież powyżej 14. roku życia i osoby dorosłe, grupy (grupa szkolna lub grupa rodzinna). – My już te prace ocenialiśmy, a przy ocenie kierowaliśmy się takimi kryteriami, jak pomysłowość, estetyka wykonania i ogólne wrażenie, jakie zrobiła na nas taka praca – dodaje A. Góralczyk.

– Wybór oczywiście był trudny i pracowaliśmy nad tym kilka godzin. Nasza komisja się spierała strasznie, to tyle mogę zdradzić, ale musieliśmy tego wyboru dokonać. Mam nadzieję, że to będą trafne wybory i że ci, którzy zostali wybrani wykonali te prace samodzielnie i mieli najlepszy na to pomysł – zauważa kuratorka ekspozycji.

Na osoby odwiedzające Dużą Galerię w tej placówce czeka również zadanie, tzn. wybór laureata konkursu w czwartej kategorii „nagroda publiczności”. – Takiej oceny może dokonać każda osoba, która odwiedzi naszą wystawę do 15 grudnia. Po lewej stronie przy wejściu na wystawę są karteczki i pisaki, trzeba obejść całą ekspozycję, należy wybrać swój typ, one wszystkie mają numerki i wybrany numerek wpisujemy na tej karteczce, a następnie wrzucamy ją do urny – objaśnia A. Góralczyk.

Pierwsi zwiedzający już dziś zajrzeli na wystawę i oddali swoje głosy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.