http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Oświadczenie Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego

Wyróżniony Oświadczenie Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego wydał oświadczenie w sprawie wydatkowania przez Szpital Pomnik Chrztu Polski środków z rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości 5 mln 700 tys. zł. Tym samym złożył publiczne przeprosiny na ręce Urzędu Wojewody Wielkopolskiego za nieprofesjonalny sposób rozliczania dotacji przez gnieźnieńską lecznicę. Treść oświadczenia poniżej.


OŚWIADCZENIE ZARZĄDU POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO


Niniejszym oświadczamy, że informacje, które pojawiły się w przestrzeni publicznej sugerujące, iż Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu celowo kwestionuje wydatkowanie przez Szpital Pomnik Chrztu Polski środków z rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości 5 mln 700 tys. zł., są wysoce krzywdzące dla merytorycznych i kompetentnych pracowników Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Tym samym pragniemy publicznie przeprosić Urząd Wojewody Wielkopolskiego, w sposób szczególny Wydział Zdrowia, za nieprofesjonalny sposób rozliczania dotacji przez Szpital Pomnik Chrztu Polski.

Reprezentując Powiat Gnieźnieński czujemy się odpowiedzialni za sprawowanie nadzoru nad jednostką jaką jest szpital. Mamy nadzieję, że powyższa sytuacja miała charakter jednostkowy i nie będzie rzutowała na współpracę z Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu w przyszłości.

Składamy szczere podziękowania za dotychczasowe działania wspierające rozbudowę gnieźnieńskiej lecznicy ze środków budżetu państwa. Mamy nadzieję, że będziemy mogli liczyć na dalszą równie owocną współpracę przy kontynuacji tego zadania.

            w imieniu
Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego

             Anna Jung
    Wicestarosta Gnieźnieński

4 komentarzy

 • Piotr
  Piotr poniedziałek, 31, grudzień 2018 09:45 Link do komentarza Raportuj

  A może Zarząd Powiatu wypowie się w sprawie komunikacji publicznej na terenie naszego powiatu? PKS Gniezno z wnioskiem o upadłość, a młodzież z Kłecka, Kiszkowa, Witkowa, Czerniejewa i innych miejscowości musi dojechac do szkół. Co z planem transportowym powiatu?

 • Zenada
  Zenada sobota, 29, grudzień 2018 23:07 Link do komentarza Raportuj

  Korespondencja przetrzymsna od 14.50 piątek do 14.40 poniedziałek. 7 godz i 50 minut.roboczych.Może epuap odbierają 1xdz o 14.40??? I wszystko jasne .

 • Wyborca
  Wyborca sobota, 29, grudzień 2018 12:26 Link do komentarza Raportuj

  Ile piniendzy zarobił Dopierała jako derektor szpitala za rządów PiS? Jakiej wysokości otrzymał nagrody? Chcemy to wiedzieć

 • sesjometr
  sesjometr piątek, 28, grudzień 2018 21:27 Link do komentarza Raportuj

  Na sesji Rady Powiatu pan Dopierała już wyjaśnił jak przetrzymano w starostwie korespondencję z Urzędu Wojewódzkiego... pani Jung usłyszała co nagrane ale idzie w zaparte i kreuje kolejne kłamstwo!
  Panie poseł PHK i wicestarosta AJ są mistrzyniami ! Dopóki ktoś z pomówionych nie pójdzie do sądu!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.