http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

W Jankowie Dolnym i Jankówku bez zmian!

Wyróżniony W Jankowie Dolnym i Jankówku bez zmian!

W świetlicy wiejskiej w Jankowie Dolnym odbyły się wczoraj wybory sołtysa oraz Rady Sołeckiej wsi Jankowo Dolne i Jankówko. Głosowanie odbyło się przy udziale wójta gminy Gniezno - Marii Suplickiej. Wybory bezapelacyjnie wygrał dotychczasowy sołtys Lech Tubacki nie mając konkurencji w postaci innych kandydatów.


Mieszkańcy licznie stawili się na wyborach okazując zainteresowanie sprawami lokalnymi. Podczas głosowania odbyła się również dyskusja na temat bieżących problemów Jankowa Dolnego.

Komisja wyborcza w składzie Natalia Konieczna, Andrzej Gierasiński i Wiesław Lewandowski policzyła głosy oddane na jedynego kandydata – Lecha Tubackiego. Oddano 148 głosów w tym: 133 „za”, 11 „przeciw” i 4 nieważne
Głosowanie na kandydatów do Rady Sołeckiej wyłoniło sześciu członków z Jankowa Dolnego oraz 2 członków z Jankówka: Mirosław Adamski – 87 głosów, Mirosław Frąckowiak - 84 głosy, Dawid Woźniak - 79 głosów, Piotr Laszkowski – 72 głosy, Michał Konieczny – 66 głosów, Krystyna Nawrocka – 64 głosy, Tomasz Chmielewski – 79 głosów (Jankówko) i Magdalena Janiak – 65 głosów (Jankówko).

Podczas oczekiwania na werdykt głosowania między wójtem gminy Gniezno, radnym Marianem Kaźmierczakiem a mieszkańcami odbyła się dyskusja na temat bieżących spraw wsi. Dotyczyła ona m.in. nieprawidłowości w funkcjonowaniu oraz budowie oświetlenia ścieżki rowerowej, planów położenia nowego chodnika oraz przedszkola w Jankowie Dolnym.

Sołtys Lech Tubacki jest zaskoczony frekwencją i dziękuje za wszystkie głosy: - Jestem pod ogromnym wrażeniem, że tyle ludzi przyszło na wybory. Praca została doceniona i jest to nasza wizytówka. Dziękuję bardzo za wszystkie oddane na mnie głosy - pracujemy dalej.

16 marca w świetlicy wiejskiej w Jankowie Dolnym odbędzie się Dzień Sołtysa. Będzie to forma podziękowania, podsumowanie dotychczasowej pracy oraz forma integracji nie tylko dla mieszkańców, ale także dla wszystkich, którzy pojawią się na wydarzeniu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.