http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Z. Dolata: – Z radością trzeba poczekać do wyników oficjalnych

Wyróżniony Z. Dolata: – Z radością trzeba poczekać do wyników oficjalnych

Dzisiaj odbyły się wybory parlamentarne. Sondażowe wyniki wyborów poznaliśmy o godz. 21.00. Na te wyniki czekali lokalni politycy, którzy spotkali się na wieczorach wyborczych w różnych częściach miasta. Nasza redakcja otrzymała zaproszenie na wieczory od Koalicji Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej (do tych miejsc jeszcze dzisiaj powrócimy). Swój wieczór wyborczy – ale bez udziału posła Zbigniewa Dolaty – zorganizowało też Prawo i Sprawiedliwości. Naszej redakcji na ten wieczór jednak nie zaproszono.


Sondażowe wyniki, które ogłoszono w stacjach telewizyjnych o godz. 21.00, mówią, że wybory parlamentarne wygrało Prawo i Sprawiedliwość – 43,6 proc., przed Koalicją Obywatelską – 27,4 proc., Lewicą – 11,9 proc., Polskim Stronnictwem Ludowym – 9,6 proc. i Konfederacją – 6,4 proc.

O komentarz do tych wyników poprosiliśmy posła Zbigniewa Dolatę: - Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że to są wyniki sondażowe, dające nam samodzielną większość. Ale z radością trzeba poczekać do wyników oficjalnych. To jest wszystko, co mogę w tej chwili powiedzieć – stwierdził Z. Dolata.

2 komentarzy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.