http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

25 mln zł ożywi okolice Muzeum na Lednicy!

Wyróżniony 25 mln zł ożywi okolice Muzeum na Lednicy!

W budynku dyrekcji Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy w Dziekanowicach, odbyło się podpisanie umowy między Spółką Spochacz Sp. z. o. o. Spółka Komandytowa z siedzibą w Ruszkowie, a Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy związanej z modernizacją Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy w ramach projektu pn. „Dziedzictwo Pierwszych Piastów na Lednicy - rozbudowa infrastruktury magazynowo-konserwatorsko-wystawienniczej”.


Koszt inwestycji to ok. 25 mln. złotych. Zakończenie prac przewidziano na rok 2021. Zlokalizowany nad brzegiem jeziora Lednica obiekt wprowadzi nową jakość do tak lubianego przez turystów Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

Będzie niewątpliwie jednym z najważniejszych obiektów wystawienniczych, ukierunkowanych na promowanie dziedzictwa kulturowo - historycznego naszego regionu.

Ciekawa architektura, bryła idealnie wkomponowana w krajobraz brzegów jeziora lednickiego to dopiero zapowiedź tego, co nas czeka wewnątrz - historii opowiedzianej w nowej, przystępnej i interesującej formie.

Nawiązując do doskonałej współpracy z dyrekcją MPP na Lednicy, wójt gminy Łubowo - Andrzej Łozowski zauważył: - Budowa nowego „Muzeum” jest pierwszym i najważniejszym etapem uporządkowania terenu pomiędzy siedzibą Dyrekcji Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy a tzw. Małym Skansenem przy przeprawie promowej na Lednicę.

- Jako Gmina Łubowo, planujemy zagospodarować pozostały obszar, nadać mu szczególną funkcję turystyczną i rekreacyjną w poszanowaniu dla otaczającej nas zewsząd aury tej wielkiej historii - historii powstania Państwa Polskiego – dodaje A. Łozowski.

1 komentarz

  • Marek
    Marek środa, 13, listopad 2019 20:41 Link do komentarza Raportuj

    MUZEUM to przede wszystkim powinno pomyśleć o nowoczesnej przeprawie promowej na wyspie lub... o budowie stałego drewnianego mostu na wyspę . Tak jak to było za czasów pierwszych Piastów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.