http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Trakt Piastów” docenia sołectwa!

Wyróżniony „Trakt Piastów” docenia sołectwa!

- Myślę, że dotychczasowa współpraca w ramach Lokalnej Grupy Działania „Trakt Piastów” układa nam się bardzo fajnie – mówi Bogdan Kemnitz, prezes Zarządu LGD „Trakt Piastów, który kierował wczorajszymi obradami Zarządu „Traktu Piastów” na którym omawiano wykonanie tegorocznego budżetu, jak również plany na rok przyszły.


- Na posiedzeniu Zarządu będziemy rozmawiać na temat wykonania budżetu za rok bieżący i ustalimy wysokość składek, oraz terminy płatności w roku przyszłym – mówi Bogdan Kemnitz, prezes Zarządu LGD „Trakt Piastów”, jednocześnie wójt gminy Kleszczewo. - „Trakt Piastów” przystępuje do przygotowania budżetu na rok przyszły – dodaje.

Przypomnijmy, że „Trakt Piastów” istnieje od 2013 roku a w jego skład wchodzi obecnie dziewięć gmin: Łubowo, Pobiedziska, Gmina Gniezno, Kleszczewo, Kłecko, Swarzędz, Mieleszyn, Czerwonak i Kostrzyn. - Myślę, że dotychczasowa współpraca w ramach Lokalnej Grupy Działania „Trakt Piastów” układa nam się bardzo fajnie. Cieszy zwłaszcza to, że w czasie kiedy jeszcze nie mamy środków z Unii Europejskiej, a jak wiadomo Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania nastawiona jest głównie na właściwe wykorzystanie na obszarze na którym działa tychże unijnych środków, to już w tym czasie udało się przeprowadzić kilka ciekawych działań. Przede wszystkim mogliśmy się sprawdzić, jako grupa, w działaniu, a to bardzo dobrze rokuje na przyszłość – uważa B. Kemnitz.

Jednym z największych dotychczasowych wydarzeń organizowanych przez „Trakt Piastów” był I Kongres Kobiet, który 25 lipca odbył się w Promnie. W Kongresie wzięło udział blisko osiemdziesiąt pań (panie sołtys, radne, lokalne liderki) z dziewięciu gmin w których działa LGD „Trakt Piastów”. - Fakt, że w Kongresie wzięło udział bardzo wiele pań, świadczy o tym, że jest zainteresowanie tego rodzaju inicjatywami które zostały zaproponowane. Jest nadzieja, że w przyszłości te panie, które tam były zaangażują się w szersze działania, o co nam chodzi – zaznacza B. Kemnitz. - Zależy nam, aby już w tym momencie budować zaplecze dla naszych działań, szczególnie sołectw, żeby sołtysi się angażowali w działania w obrębie sołectw. Takie mamy odczucia, jako wójtowie i burmistrzowie tworzący Zarząd LGD „Trakt Piastów”, że te sołectwa, jeśli chodzi o zewnętrzne środki, to zbyt dużo możliwości ich pozyskania nie miały i chcemy je im teraz stworzyć na podstawie tych możliwości, które daje Lokalna Grupa Działania - dodaje.

Jak dodaje Andrzej Łozowski, wiceprezes Zarządu LGD „Trakt Piastów”, jednocześnie wójt gminy Łubowa, chodzi o to, by te pieniądze, które są z funkcjonowania szły w różne takie środowiskowe przedsięwzięcia. - Ludzie w sołectwach aż się palą do działania. Teraz przekazaliśmy im granty w wysokości około 3,5 tysiąca złotych i w sołectwach się wiele działo. Nie chcemy robić gdzieś szkoleń za 40 tysięcy złotych czy innych podobnych działań. Nam zależy na tym, by środki finansowe trafiały do tych najbardziej potrzebnych inicjatyw oddolnych w sołectwach – podkreśla A. Łozowski.

A już wkrótce przedstawimy plany „Traktu Piastów” na najbliższe miesiące.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.