http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Platforma będzie dyskutować i zbierać podpisy

Wyróżniony Platforma będzie dyskutować i zbierać podpisy

Lokalni działacze Platformy Obywatelskiej postanowili zintensyfikować akcję zbierania podpisów pod wnioskiem referendalnym w sprawie cofnięcia reformy polskiej edukacji i likwidacji gimnazjów. Ponadto organizują w Gnieźnie spotkanie z trójką swoich posłów, którzy zamierzają podyskutować z mieszkańcami Pierwszej Stolicy Polski na temat bieżącej sytuacji w kraju.


Akcja zbierania podpisów w całej Polsce trwa już od ponad miesiąca i do tej pory uzbierano ok. 150 tysięcy podpisów. W sobotę, 11 marca w godz. 10.00 – 13.00 w trzech miejscach na terenie Gniezna będzie kontynuowana. - Nasza akcja stolikowa będzie odbywać się obok Targowiska przy ulicy Warszawskiej, przy halach targowych na osiedlu Winiary i na deptaku przy ulicy Chrobrego – mówi Marta Żak, asystentka posła Pawła Arndta i powiatowy koordynator akcji zbierania podpisów poparcia pod wnioskiem referendalnym.  

- Zapraszamy wszystkich, którzy nie zgadzają się z reformą edukacji, którą chce wprowadzić obecny rząd, aby przy okazji zakupów albo spaceru odwiedzili również nasze stanowisko i złożyli podpis na karcie popierającej zorganizowanie referendum w tej sprawie. Karta taka jest dostępna także w internecie na stronie www.niepsujcieszkoly.pl oraz w biurze parlamentarnym posła Pawła Arndta przy ulicy Jana Pawła II w Gnieźnie – dodaje działaczka Platformy Obywatelskiej.

Aby taki wniosek mógł wpłynąć do tzw. „laski marszałkowskiej”, a następnie pod obrady Sejmu, musi podpisać się pod nim 500 tysięcy obywateli. - Akcja w ten weekend prowadzona będzie na terenie całego kraju. Jest dość pozytywny odzew, bo my już raz zbieraliśmy podpisy na osiedlu Winiary i ludzie odpowiedzieli przychylnie na ten protest, są przeciwni wprowadzaniu tej zmiany, która obywa się zbyt szybko i może odbić się to ze szkodą na naszych dzieciach – zauważa M. Żak.

W środę, 15 marca o godz. 17.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie zorganizowane zostanie spotkanie obywatelskie z politykami Platformy Obywatelskiej: Joanną Muchą (byłą Minister Sportu), Ireneuszem Rasiem (byłym dyrektorem Kancelarii Prezydenta Krakowa), Grzegorz Raniewiczem i Pawłem Arndtem, który pełnił będzie rolę gospodarza całego wydarzenia.

- Już jakiś czas temu wszyscy parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej ruszyli w Polskę, by rozmawiać z naszymi obywatelami. Takie spotkania odbyły się już w województwach: śląskim, lubuskim oraz lubelskim, a teraz przyszedł czas na Wielkopolskę. Parlamentarzyści z innych części Polski odwiedzają miejsca wyznaczone przez struktury regionalne i właśnie 15 marca we wszystkich powiatach wielkopolskich takie spotkania zostanę przeprowadzone – informuje Lukasz Kaszyński, dyrektor biura parlamentarnego posła Pawła Arndta w Gnieźnie.

Spotkanie jest w pełni otwarte, a wstęp darmowy. - Nam zależy na dyskusji, wokół której powinna odbywać się każda debata. Te osoby mogą w takiej dyskusji wiele ciekawego wnieść i np. dr Joanna Mucha być może poruszy kwestię związaną z opieka zdrowotną, bo pani poseł doktoryzowała się z ekonomii zdrowia publicznego. Z kolei poseł Ireneusz Raś jest ministrem w gabinecie cieni ds. sportu i turystyki, jest także bardzo aktywnie zaangażowany w promocję sportu i turystyki w swoim rodzinnym mieście Krakowie. Będzie można zadawać pytania i rozmawiać na różne tematy, a Gniezno jest chyba analogiczne do profesji, którymi nasi goście się zajmują – zachęca Ł. Kaszyński.

1 komentarz

  • mieszkanka Gniezna
    mieszkanka Gniezna środa, 08, marzec 2017 22:42 Link do komentarza Raportuj

    Nie wiadomo , czy kogoś dopuszczą do głosu., przecież gdy zapadała decyzja o nie powołaniu szkoła podstawowa nr 4, to Platforma rozmawiała tylko z garstką osób (17) a pozostałych potraktowała jak ,
    Co zaś tyczy się aktywnej promocji sportu ,to najlepiej wie nasz prezydent I JEGO RADNI , przecież to oni rozdzieli pieniądze na sport , jak zwykle dla swoich duzoooo a dla innych okruszki. Po co takie spotkania skoro nasi włodarze wiedza wszystko i to najlepiej . Pamiętajmy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.