http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Przedszkole w Fałkowie – nowoczesne, kolorowe, komfortowe

Wyróżniony Przedszkole w Fałkowie – nowoczesne, kolorowe, komfortowe

Już od tygodnia dzieci korzystają z najnowocześniejszego przedszkola w powiecie gnieźnieńskim, które w ubiegłym tygodniu otwarte zostało w Fałkowie w gminie Łubowo. Placówka jest nowoczesna, kolorowa, komfortowa a do tego usytuowana blisko świetlicy wiejskiej, co pozwala na organizację dużych uroczystości.


Na tę chwilę, mieszkańcy Fałkowa i gminy Łubowo czekali od dawna. - Inwestycja ta była bardzo potrzebna, ponieważ do tej pory przedszkole miało takie, a nie inne warunki. Uznaliśmy, że potrzebny jest nowy obiekt. Złożyliśmy wniosek do marszałka, ale przy pierwszym naborze został odrzucony. Wówczas postanowiliśmy, że przedszkole wybudujemy na kredyt. Ale już w trakcie budowy okazało się, że otrzymamy fundusze od marszałka w ramach drugiego naboru – mówi Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo i dodaje, że gdy z dnia na dzień rosły mury nowej placówki, to szybciej biły serca mieszkańców gminy.

Ostatecznie powstało nowe przedszkole, który pomieści 3 grupy przedszkolaków i stworzy im świetne warunki do nauki oraz zabawy. - Przez najbliższy rok nieodpłatnie z przedszkola będzie korzystać 25-osobowa grupa trzylatków – zaznacza.

Koszt budowy przedszkola wraz z zagospodarowaniem terenu został ustalony w drodze przetargu na kwotę 1.561.994,19 zł, z czego kwota dofinansowania wyniosła prawie milion złotych. - Kolorowy budynek, świetlica w zasięgu ręki, czego chcieć więcej... - uśmiecha się wójt. - Atutem jest lokalizacja przedszkola, które powstało w pobliżu świetlicy i boiska sportowego w Fałkowie. Dzięki temu będą mogły być tutaj organizowane duże uroczystości z okazji np. Dnia Dziadka czy Babci, jak i różnego rodzaju akademie. Podobnie będzie z festynami organizowanym na boisku – dodaje A. Łozowski i podkreśla, że Gmina ma także wydzieloną działkę na budowę w przyszłości żłobka, ponieważ jest takie zapotrzebowanie w gminie Łubowo.

Inwestycja w Fałkowie, to nie jedyna realizowana na terenie gminy. Mówiąc o tegorocznych inwestycjach, wójt wspomina o rozwoju terenów inwestycyjnych, modernizacji oczyszczalni, kanalizacji, dróg i chodników. - Mamy też projekt dotyczący zagospodarowania terenów wokół Urzędu Gminy w Łubowie, gdzie ma powstać takie centrum Łubowa oraz projekt budowy nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej w Łubowie. Będzie ona zlokalizowana przy stadionie ze sztuczną nawierzchnią i ma służyć mieszkańcom i klubom sportowym – podkreśla A. Łozowski.

W tym miejscu warto przypomnieć, że w 2016 roku na terenie gminy Łubowo także zrealizowano kilka ważnych inwestycji, w tym m.in. pełnowymiarowe boisko piłkarskie oraz piękną, sześciotorową bieżnię przy stadionie sportowym w Łubowie czy też halę sportową przy szkole podstawowej w Lednogórze.


A tak było podczas otwarcia przedszkola w czwartek, 12 października:

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.