http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Modernizacja eSTeDe za 5,5 miliona złotych!

Wyróżniony Modernizacja eSTeDe za 5,5 miliona złotych!

Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie otrzymało dofinansowani w kwocie bliskiej czterech milionów złotych na projekt zatytułowany „Zwiększenie Atrakcyjności Instytucji Kultury w Powiecie Gnieźnieńskim”. Remont placówki ma się zacząć w roku 2018 i potrwa najprawdopodobniej do późnej jesieni. W ramach modernizacji przemianie poddany zostanie prawie cały obiekt.


Środki zostały przyznane z konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Budynek, dzięki temu ma teraz przejść remonty o charakterze gruntownym, które odbędą się tutaj po raz pierwszy od 30 lat. – Budynek czekają roboty budowlane od piwnicy, przez parter, po piętro i to, co się teraz stanie będzie naprawdę na miarę XXI wieku – komentuje Grzegorz Reszko, dyrektor eSTeDe, który nieco uchyla rąbka tajemnicy. – Można powiedzieć, że będziemy chodzili nawet po wodzie, ale wodzie przykrytej szybą, ponieważ na parterze będziemy mieć duże akwarium podświetlone z rybami, które będzie sobie można oglądać przy okazji.  Udało się nam także namówić architektów do pomysłu, który kiedyś widziałem w Niemczech i teren eSTeDe będzie dostępny przez całą dobę. Najpierw trzeba będzie wchodzić przez specjalne bramki,  które zarejestrują nasz dowód osobisty i będzie bardzo mocny system monitoringu, który w razie zniszczeń od razu zareaguje – opowiada G. Reszko.

Na terenie całego obiektu ma także powstać nowoczesna sala dla dzieci, specjalne miejsce do karmienia i przewijania noworodków, a na zewnątrz plac zabaw dla maluchów oraz siłownia dla osób starszych i urządzenia dla niepełnosprawnych. – To będzie pewnego rodzaju rewolucja w tej lokalizacji, która stanie się taką perełką kultury i będzie wszystkim dostarczała przyjemności, a także rozrywki wszystkim mieszkańcom powiatu gnieźnieńskiego. My do tego projektu przystąpiliśmy, bo tutaj mamy miejsce, które może służyć praktycznie każdemu naszemu mieszkańcowi – mówi Maria Suplicka, członek etatowy Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego.

Wkład własny w postaci 1.600.000 złotych zagwarantują samorząd powiatowy, który ośrodek nadzoruje. – Dziś wiemy, że mamy także powody do zadowolenia z innego powodu, otóż pozyskaliśmy z OSI już ok. 20 milionów, a poza OSI, czyli nasz udział w konkursach powoduje, że ta pula pieniędzy pozyskanych się zwiększa aktualnie do 30 milionów – przekonuje Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński. – To jest ogromny sukces i powiatu gnieźnieńskiego, i osób pracujących nad tym projektem i nad innymi również, za co chciałbym przy okazji podziękować. Ten wkład musieliśmy podwójnie zagwarantować, bo jak eSTeDe projekt złożyło, on był niewystarczający i na najbliższej sesji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego ten wkład będzie powiększany – tłumaczy wicestarosta.

Na koniec zaznaczmy, że to już kolejna duża inwestycja dokonywana przez władze powiatowe. – Po tej decyzji o dalszej rozbudowie szpitala powiatowego, po stworzeniu Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, po budowie hali sportowej przy ulicy Sobieskiego, to jest czwarta sztandarowa inwestycja powiatu gnieźnieńskiego, a więc totalna przebudowa Centrum Kultury „Scena To Dziwna” – podsumowuje Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu w Starostowie Powiatowym w Gnieźnie. - Ta rozbudowa będzie przeprowadzana według najnowszych zasad projektowania i z wykorzystaniem najnowszych technologii – dodaje M. Makohoński.

2 komentarzy

 • Bigbrother
  Bigbrother sobota, 28, październik 2017 23:13 Link do komentarza Raportuj

  Ciekawe jak będzie wyglądać ochrona danych osobowych przy skanowaniu tych dowodów

 • MARCIN MAJEWSKI
  MARCIN MAJEWSKI sobota, 28, październik 2017 08:48 Link do komentarza Raportuj

  ZANIM DAŁ BYM IM ZŁOTÓWKĘ ZAPYTAŁ BYM WPIERW
  JAKA JEST OPINIA TEGO GRONA NA TEMAT ABORCJI NIENARODZONYCH DZIECI

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.