http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„To jest robione dla dobra pacjentów”

Wyróżniony „To jest robione dla dobra pacjentów”

To jest kolejna dobra wiadomość dla wszystkich oczekujących szczęśliwego finału rozbudowy gnieźnieńskiego szpitala powiatowego. Dziś dyrekcja Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie pochwaliła się pozyskaniem drugiej dotacji z rezerw rządowych na prace budowlane prowadzone w nowym budynku przy ulicy 3 Maja.


Przed miesiącem gnieźnieński ZOZ Gniezno poinformował, że Szpitalny Oddział Ratunkowy zostanie rozbudowany i na nowo wyposażony, a za pozyskane 5,5 miliona złotych z Ministerstwa Zdrowia ma zostać zbudowane także lądowisko oraz windy i ciągów komunikacyjnych. To jednak nie koniec wsparcia rządowego, o które od dawna zabiega dyrekcja placówki mocno wspierana przez posła Zbigniewa Dolatę z Prawa i Sprawiedliwości. - To jest kwota 3 miliony złotych, i jeśli dodamy do tego 5 milionów pozyskanych z roku poprzednim, to już jest połowa tej kwoty, którą Platforma Obywatelska i SLD, rządzące w poprzedniej kadencji w powiecie gnieźnieńskim, zwróciły do Urzędu Marszałkowskiego. To były środki unijne przyznane już Gnieznu, no i taką kuriozalna decyzję kiedyś podjęto, a teraz to odrabiamy – komentuje Zbigniew Dolata, szef struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości w Gnieźnie, który skomentował dziś także krytykę opozycji, która poddaje pod wątpliwość sens całej inwestycji. – Myślę, że będą kolejne dobre informacje o wsparciu finansowym dla tej największej inwestycji w historii powiatu gnieźnieńskiego, finansowanej głównie ze środków własnych powiatu i szpitala. Ta inwestycja – rozbudowa tego szpitala, to jest priorytet i wszyscy mieszkańcy wyczekują jej zakończenia, a nasi poprzednicy, którym nie udało się tej inwestycji zrealizować, nie powinni zabierać w tej sprawie głosu w takim tonie, w jakim próbują to robić – dodaje Z. Dolata.

Umowę na przekazanie gnieźnieńskiemu ZOZ środków finansowych w imieniu Rady Ministrów podpisał wojewoda wielkopolski – Zbigniew Hoffmann, który pogratulował władzom powiatowym skutecznego pozyskiwania środków finansowych na ten cel. – To jest kwestia zagwarantowania bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom Gniezna, powiatu i całego województwa wielkopolskiego. Dlatego tutaj się dziś pojawiłem, bo moją troską jest komfort obsługi pacjentów w zakresie zdrowotności i ja myślę, że to jest ważna inwestycja i to są już bardzo solidne pieniądze na to, by ona została dobrze zrealizowana. Dzięki niej w przyszłości tutejsi pacjenci będą dobrze obsługiwani – mówi Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski.

Tym razem pieniądze zostaną przeznaczone w stu procentach na rozbudowę nowej części szpitala przy ulicy 3 Maja. – Te pieniądze, to 3.750.000 złotych łącznie z wkładem własnym, który jest po stronie Starostwa Powiatowego i ZOZ. Co cieszy, to że uda się w całości je wydatkować w tym roku. Te elementy, które są tutaj finansowane nie są w żaden sposób zagrożone brakiem realizacji – zapowiada Piotr Dopierała, zastępca dyrektora ds. ekonomicznych w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie. – Za te pieniądze wykonamy część konstrukcji budynku głównego „D” oraz roboty budowlane w budynku technicznym, który będzie obsługiwał ten nowy budynek i pozostałe, a także zostaną wstawiona nowa stolarka okienna – informuje. P. Dopierała.

Jak zapowiedziano, do premier Beaty Szydło zostało wystosowane oficjalne zaproszenie do złożenia odwiedzenia Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. Zaproszenie podobno zostało przyjęte, ale nie jest jeszcze znany termin wizyty szefowej rządu w Gnieźnie. – Duże słowa uznania i podziękowania dla pani premier, że podchodzi z taką dużą wyrozumiałością do potrzeb gnieźnieńskiego szpitala. Mam nadzieję, że za rok będziemy prosili równie skutecznie panią premier o podobne środki na tę rozbudowę. To jest robione dla dobra przyszłych pacjentów tego szpitala i o tym trzeba pamiętać, a do opozycji po raz kolejny apeluję, żeby tylko w tym nie przeszkadzała – mówi Beata Tarczyńska, starosta gnieźnieński.

1 komentarz

  • wicek1
    wicek1 czwartek, 23, listopad 2017 19:59 Link do komentarza Raportuj

    Czy to PO czy PIS czy inni... i tak nie będzie nowego szpitala. Bukmacherzy już przyjmują zkłady

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.