http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” – zapraszamy na stronę internetową Fundacji!

Wyróżniony Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” – zapraszamy na stronę internetową Fundacji!

Wydawać by się mogło, że wiemy już wszystko o naszej lokalnej historii, że ci, co byli przed nami, wyjaśnili już najważniejsze wydarzenia z dziejów regionu. Nic bardziej błędnego! Każdego dnia zaskakiwani jesteśmy nieznanymi wcześniej faktami z historii Wielkopolski, Kujaw i Pałuk, każdego dnia odkrywamy zapomnianych ludzi, miejsca i wydarzenia. I o tym wszystkim będziemy informować na stronie internetowej Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”.


Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć” powstała z inicjatywy osób zafascynowanych niezwykłą historią ludzi, miejsc i wydarzeń regionu w którym mieszkamy (Wielkopolski, Kujaw i Pałuk). Pomimo dotychczasowych wysiłków, zarówno kilku osób i instytucji, wiele z tych wydarzeń, miejsc czy ludzi wciąż nie zostało należycie upamiętnionych. Dlatego, aby nadać naszym wysiłkom większą skuteczność, postanowiliśmy powołać do życia Fundację. O wszystkich działaniach Fundacji na bieżąco będziemy informować na stronie internetowej: www.fundacjahistoryczna.pl , która dzisiaj oficjalnie startuje.

Mamy nadzieję, że dzięki stronie internetowej, dotrzemy z naszą misją do szerokiego grona odbiorców – miłośników historii, pasjonatów lokalnych dziejów i ludzi, którzy będą chcieli z nami współpracować i podzielić się swoimi domowymi archiwami, byśmy wspólnie ocalili od zapomnienia i przywrócili lokalnej pamięci osoby, miejsca i wydarzenia, które na to zasługują. A o których dzisiaj niewielu pamięta.

Zapraszamy na www.fundacjahistoryczna.pl

1 komentarz

  • Szczepan
    Szczepan środa, 31, styczeń 2018 18:20 Link do komentarza Raportuj

    Gratuluję pomysłu i gorąco kibicuję inicjatywie, bo życie przemija jak lot motyla, po którym nawet ślad nie pozostaje. Oby pamięć o ludziach i czasach przetrwała nas i była wciąż pisana przez tych, którzy nas wkrótce zastąpią bo prawdziwym kresem życia nie jest śmierć, tylko zapomnienie. Szczepan Kropaczewski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.