http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Drużyna Budasza”? Pod jakim szyldem wystartuje prezydent?

Wyróżniony „Drużyna Budasza”? Pod jakim szyldem wystartuje prezydent?

Dzisiaj Piotr Gruszczyński, były senator, przewodniczący Zarządu Powiatowego Platformy Obywatelskiej potwierdził, że prezydent Tomasz Budasz będzie startował na prezydenta Gniezna z ponadpartyjnego komitetu, być może pod szyldem „Drużyna Budasza”. Tym samym potwierdziły się nasze informacje, zawarte w artykule „Polityczny poker Tomasza Budasza! Prezydent gra va banque! Bez Platformy Obywatelskiej!”, że obecny gospodarz Gniezna nie będzie startował pod szyldem Platformy Obywatelskiej.


Do naszej publikacji z 13 marca zatytułowanej „Polityczny poker Tomasza Budasza! Prezydent gra va banque! Bez Platformy Obywatelskiej!” odniósł się na dzisiejszej konferencji prasowej Piotr Gruszczyński, przewodniczący Zarządu Powiatowego Platformy Obywatelskiej, który potwierdził, że Tomasz Budasz będzie kandydatem na prezydenta.

- Zawsze uważałem, że Platforma Obywatelska powinna mieć swojego kandydata na prezydenta. I przyznam, że pod wpływem argumentów prezydenta Budasza, było to może z dwa miesiące temu, doszedłem do wniosku, że on ma w swojej propozycji rację, ponieważ zmieniła się dla nas konfiguracja, chodzi o otoczenie polityczne, bym powiedział sondażowe – mówi Piotr Gruszczyński. – Przyznałem mu rację, że trzeba zacząć budować porozumienie do którego należało by włączyć ugrupowania, które nie są związane z PiS-em: Nowoczesna, Platforma, Wielkopolanie i raczej SLD – dodaje.

Dalej były senator podkreśla, że powstał tylko jeden problem: jak ma być nazwa tego porozumienia? - Otóż nazwa proponowana przez prezydenta Budasza czyli „Drużyna Budasza”, moim zdaniem jest o tyle niezręczna, że pod tą nazwą nie jestem w stanie iść do wyborów powiatowych. Nazwa ta fajnie się wpisuje w miasto, ale ona nie ma odniesienia do tego, co ma być w Kiszkowie. Co „Drużyna Budasza” robi w Kiszkowie, Kłecku czy jakiejś innej miejscowości? - zaznacza P. Gruszczyński. - Istnieje też drugi wariant, że idziemy pod inną nazwą i chcemy budować koalicję, czyli będziemy prowadzić rozmowy z ewentualnymi sojusznikami. Ale to jest przed nami. I teraz istnieje wariant, czy tworzymy porozumienie inne na poziomie powiatu, czy miasta. Moim zdaniem ten scenariusz nie jest dobry dla całości. On na pewno jest być może lepszym rozwiązaniem dla tego, co jest związane z samorządem miejskim, ale niestety tu ponosimy pewne starty jeśli chodzi o samorząd powiatowy – dodaje.

Eks-senator zaznacza, że w przyszły wtorek przyjeżdża do Gniezna poseł Rafał Grupiński, który ma pomóc rozwiązać ten rozdźwięk. - Myślę, że we wtorek ta sprawa zostanie rozwiązana – podkreśla.

2 komentarzy

  • pytajnik
    pytajnik czwartek, 22, marzec 2018 15:22 Link do komentarza Raportuj

    Panie Gruszczyński kiedy członkowie, sympatycy partii PO zwołają konferencję prasową i rozwiążą problem śmieciowy w pierwszej stolicy Polski. Panie Gruszczyński czy struktury Wielkopolan budowane były i są przez sympatyków PO? Panie Gruszczyński co dzieje się z burmistrzem Trzemeszna ?

  • mik
    mik środa, 21, marzec 2018 08:19 Link do komentarza Raportuj

    Rzetelność dziennikarska nakazuje, żeby o tym pod jakim szyldem wystartuje prezydent pytać prezydenta, a nie jakiegoś sfrustrowanego pana organizującego żałosne konferencje :)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.