http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Tajemnicza kobieta wicestarostą gnieźnieńskim?

Wyróżniony Tajemnicza kobieta wicestarostą gnieźnieńskim?

TYLKO U NAS! Każdy dzień przynosi nowe informacje w kwestii podziału ról w nowym Zarządzie Powiatu Gnieźnieńskiego. Coś, co wczoraj wydawało się niemal pewne, dzisiaj jest już nieaktualne. I tak właśnie dzieje się w rozmowach Koalicji Obywatelskiej z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Codziennie nowe, zaskakujące informacje!


Gdy tydzień temu, 27 października w artykule pt. „Piotr Gruszczyński – starostą! Tadeusz Tomaszewski – wicestarostą? Robert Andrzejewski – przewodniczącym Rady Powiatu!” informowaliśmy o podziale ról w nowym Zarządzie Powiatu Gnieźnieńskiego, wydawało się, że wszystko w nowej koalicji rządzącej powiatem jest jasne. Z rozmów z przedstawicielami Koalicji Obywatelskiej (Platformy) i Sojuszu Lewicy Demokratycznej wyłaniał się obraz „dogadania się” i obsadzenia kluczowych stanowisk.

Tymczasem okazało się, że codziennie koncepcje się zmieniały. Ponoć w minioną środę miało dojść do spotkania liderów PO – Piotra Gruszczyńskiego i SLD – Tadeusza Tomaszewskie w trakcie którego miało być wszystko ostatecznie uzgodnione i „przyklepane”.

Tomaszewski rezygnuje z wicestarosty
Dzisiaj zaś dotarły do nas kolejne nieoficjalne informacje. Jedna z nich mówi, że Tadeusz Tomaszewski jednak nie zdecydował się objąć stanowiska wicestarosty gnieźnieńskiego. Dlaczego? Zapytany przez nas odpowiedział, że ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie w najbliższy poniedziałek. - Myślę, że formalnie będę ją podejmował w poniedziałek, bo mam zarząd powiatowy SLD i nie chcę wcześniej informować opinii publicznej o mojej decyzji – przyznaje.

Z naszych ustaleń wynika, że nowy podział stanowisk w Zarządzie Powiatowym ma obejmować: starosta, wicestarosta i nieetatowy członek Zarządu dla Platformy Obywatelskiej, a etatowy członek Zarządu i nieetatowy członek Zarządu dla SLD. Platformie ma też przypaść stanowisko przewodniczącego Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, a lewicy – wiceprzewodniczący.

Kto w Zarządzie?
Kto zatem obejmie te stanowiska? Wiadomo, że starostą będzie 60-letni Piotr Gruszczyński, a przewodniczącym Rady Powiatu – 50-letni Dariusz Pilak (z tego względu, że zdobył drugi po P. Gruszczyńskim najlepszy wynik w wyborach do Rady Powiatu).

Nieoficjalne znane są już też kandydatury na stanowiska członków Zarządu: ze strony SLD, etatowy członek Zarządu ma przypaść 52-letniemu Mariuszowi Mądrowskiemu, który startował w tegorocznych wyborach (bez sukcesu) do Rady Powiatu, a na co dzień jest przewodniczącym Rady Osiedla Nr II Tysiąclecie; z kolei nieetatowym członkiem Zarządu będzie 69-letni Telesfor Gościniak.

Część z tych informacji potwierdził Piotr Gruszczyński, który dodał, że nieetatowym członkiem Zarządu z ramienia Platformy Obywatelskiej będzie osoba spoza Rady Powiatu. – Nasi radni powiatowi dostaną zadanie, żeby mi kogoś przedstawili. Jestem tutaj bardzo otwarty. Co do nieetatowego członka Zarządu to nie mam specjalnych oczekiwań. Zależy mi, żeby to nie była osoba z Rady, chcę mieć osobę z zewnątrz, która mi coś do tej Rady wniesie – wyjaśnia przyszły starosta.

Kobieta wicestarostą
Ciekawa wydaje się natomiast informacja, że funkcję wicestarosty, która przypadnie Platformie Obywatelskiej, ma objąć kobieta! - Tak, to prawda, myślałem o kobiecie. Wiem, że już się pojawiły plotki, że to ktoś z Kłecka. Może tak, może nie – mówi tajemniczo P. Gruszczyński. - Czy może to być Anna Jung? - pytamy (A. Jung ma 38 lat, mieszka w Kłecku i startowała w tegorocznych wyborach do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego z listy Koalicji Obywatelskiej, ale od kilku lat blisko współpracuje z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej). – Myślałem o Ani, ale co do Ani to mam inne pomysły. Czekałem na informacje ze strony SLD, bo pod to chciałem ułożyć resztę. Zależy mi, żeby w Zarządzie Powiatu była kobieta – dodaje.

Wydaje się więc pewnym, że stanowisko wicestarosty obejmie przedstawicielka płci pięknej. Kto to może być? Wykluczyć nie można żadnej kandydatury, chociaż nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ma to być kobieta, dotychczas mało zaangażowana w działalność polityczną. Będzie polityczna niespodzianka?

Czy taka opcja jest możliwa? Oczywiście. Przypomnijmy, że kilka lat temu w 2010 r. (gdy starostą został D. Pilak) P. Gruszczyński zaskoczył wszystkich proponując na etatowego członka Zarządu Alinę Kujawską-Matandę (osobę spoza gnieźnieńskiej polityki). Kim zaskoczy nas teraz?

Z naszych informacji wynika, że w przyszłą środę, 7 listopada ma być zwołana konferencja prasowa podczas której wszystko ma zostać ogłoszone.

21 komentarzy

 • tajemniczy blondyn
  tajemniczy blondyn środa, 07, listopad 2018 13:58 Link do komentarza Raportuj

  Tajemnicza kobieta to młoda krewna p. Gruszczyńskiego - pani Jung (mów mi wuju!!!)

 • Mary
  Mary wtorek, 06, listopad 2018 09:39 Link do komentarza Raportuj

  Jak w powiecie postawią na '" dinozaurów " taki jak JK , TG z SLD to za pięć lat ..... Dlaczego nie RA z SLD
  ?... wice przewodniczącym wykształcony ,kompetentny ...

 • Janusz
  Janusz poniedziałek, 05, listopad 2018 21:10 Link do komentarza Raportuj

  Boguś 1 ALE AUTO-REKLAMA !!!!!!!! Nic nowego, po staremu.

 • zenon
  zenon poniedziałek, 05, listopad 2018 10:20 Link do komentarza Raportuj

  Pan Mądrowski to oficer Ludowego Wojska Polskiego na emeryturę przeszedł w wieku ok 35 lat. W wojsku nie był nawet dowódcom kompanii. Ten Pan nigdy nie zarządzał zakładem cywilnym wykonywał polecenia swoich mundurowych szefów.

 • Bogus 1
  Bogus 1 niedziela, 04, listopad 2018 22:39 Link do komentarza Raportuj

  kto ile ma lat jakie to ma znaczenie? Liczy się doświadczenie pracy w samorządzie, wiedza i mądrość w podejmowaniu decyzji, poszanowanie dla drugiego człowieka . Pan Gościniak był wicestarosta, członkiem zarządu powiatu, przewodniczącym rady powiatu dyrektorem wydziału oświaty . Nie ma znaczenia ile ma lat wyborcy zaufali mu wybrali go na radnego zrobił znakomity wynik w wyborach w swoim okręgu, Dlatego w powinien w zarządzie powiatu jeśli Pan Tomaszewski nie zdecyduje sie być wicestarostą pełnic kluczowe stanowisko jest gwarancja spokoju i podejmowania trafnych decyzji.

 • Karo Lomer
  Karo Lomer niedziela, 04, listopad 2018 22:32 Link do komentarza Raportuj

  Jeżeli zapadnie decyzja o wyborze Pani Cichomskiej, to będzie kpina z demokracji. Wynik wyborczy w wyborach do Rady Miasta wręcz kompromitujący. Z jej listy dostało się 5 osób z 8...6 był Pan Muciok, Pani Cichomska 7... Wyborcy zadecydowali.

 • Boguś
  Boguś niedziela, 04, listopad 2018 18:37 Link do komentarza Raportuj

  W/g oświadczenia majątkowego Gościniak w połowie grudnia ukończy 70 lat.Na koniec kadencji będzie miał 75 lat. Już widzę jego spryt i błyskotliwość !!!!! Biedne Gniezno i cały powiat !!!

 • Rozum
  Rozum sobota, 03, listopad 2018 21:25 Link do komentarza Raportuj

  Pani mgr Małgorzata Cichomska Szczepaniak - Profesjonalny Samorządowiec

 • Wyborca
  Wyborca sobota, 03, listopad 2018 21:22 Link do komentarza Raportuj

  W starostwie zatem zostało otwarte okienko transferowe. Miejmy tylko nadzieję że będą to transfery na ludzi merytorycznych a nie kolegów z kampanii wyborczej. A pisowscy dyrektorzy. No cóż ławka rezerwowych na 10 lat to przynajmniej

 • Powiatowa
  Powiatowa sobota, 03, listopad 2018 19:38 Link do komentarza Raportuj

  Tylko Gosia Cichomska. Profesjonalizm, opanowanie i wiedza. Inaczej być nie może.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.