http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wszyscy ludzie Gruszczyńskiego! Krajobraz po bitwie o powiat...

Wyróżniony Wszyscy ludzie Gruszczyńskiego! Krajobraz po bitwie o powiat...

Potwierdziły się wszystkie nasze informacje dotyczące składu nowego Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego! W 100 procentach się potwierdziły! Piotr Gruszczyński – starosta, Anna Jung – wicestarosta, Mariusz Mądrowski – etatowy członek Zarządu oraz Telesfor Gościniak i przedstawiciel Nowoczesnej – jako nieetatowi członkowie Zarządu. Skład ten przedstawili dzisiaj liderzy partii tworzących koalicję rządzącą od nowej kadencji władze w powiecie: Piotr Gruszczyński z Platformy Obywatelskiej i Tadeusz Tomaszewski z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.


Nieoficjalne informacje, co do składu osobowego Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, które od kilku dni podawaliśmy, potwierdziły się dzisiaj w 100 procentach.

- Zostałem asygnowany przez Radę Powiatu Platformy Obywatelskiej na starostę. Dzień wcześniej zaopiniowane to zostało przez dwunastu naszych radnych powiatowych i miałem tę przyjemność, że prowadziłem rozmowy z liderem SLD, Tadeuszem Tomaszewskim. Od początku było bowiem wiadome, że to jest ugrupowanie które jest najbliższe Platformie Obywatelskiej. Myślę, że jesteśmy bliscy sformułowania 5-osobowego Zarządu – mówi Piotr Gruszczyński, przewodniczący Zarządu Powiatu PO. - W Zarządzie będzie dwóch przedstawicieli Platformy, dwóch – SLD i jeden z Nowoczesnej – dodaje.

Podczas dzisiejszej konferencji potwierdziło się również to, o czym informowaliśmy wcześniej,że przewodniczącym Rady Powiatu będzie Dariusz Pilak z Platformy Obywatelskiej, a jednym z wiceprzewodniczących Jacek Kowalski z SLD. Drugi wiceprzewodniczący przeznaczony jest dla opozycji.

Kim jest Anna Jung?
Dalej P. Gruszczyńskie poinformował, że wicestarostą będzie Anna Jung. Kim jest przyszła wicestarosta? Anna Jung ma 38 lat, mieszka w Kłecku, od kilku lat blisko współpracuje z Piotrem Gruszczyńskim. Gdy był senatorem była jego społeczną asystentką, a gdy 3 lata temu został dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, została zatrudniona w WORD. A. Jung w 2015 r. startowała – bez powodzenia – z list Platformy do Sejmu (zdobyła 1050 głosów), a w tym roku z listy Koalicji Obywatelskiej do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego (otrzymała 471 głosów).

- Anna Jung jest osobą młodą i niezmiernie się cieszę, że ten zarząd został wzbogacony o kobietę. Po drugie jest to osoba, gdyby opowiedzieć o jej doświadczeniach zawodowych, to można by obdzielić tym dwie – trzy osoby. Jest to osoba , która specjalizuje się w pisaniu wniosków o środki unijne, skończyła studia podyplomowe na temat zamówień publicznych, specjalizowała się w obszarze działalności o charakterze społecznym, prowadziła kancelarię prawną, pracowała dla firmy o charakterze finansowym. Kiedy pierwszy czytałem jej CV to byłem pod wrażeniem, że tak młody człowiek może zajmować się tak szerokim obszarem o różnych możliwościach zawodowych. Dlatego sądzę, że jest to człowiekiem który jest w stanie przejąć na siebie obowiązki nie tylko wąskiego zakresu z tytułu działalności w Starostwie Powiatowym, ale zdecydowanie szerszej – mówi P. Gruszczyński.

Dwóch z Lewicy, czyli naturalna koalicja
Etatowym członkiem Zarządu Powiatu, z ramienia SLD, będzie Mariusz Mądrowski, a nieetatowym – Telesfor Gościniak. - Rada Powiatowa SLD, Klub Radnych i Zarząd Powiatowy SLD podjęły decyzję o udzieleniu rekomendacji do pracy w Zarządzie Powiatu Gnieźnieńskiego na stanowisku członka etatowego, panu Mariuszowi Mądrowskiemu. Natomiast nieetatowym członkiem będzie pan Telesfor Gościniak – przyznaje T. Tomaszewski. - Nasza koalicja z PO jest naturalna, bo współpracowała ze sobą 4 lata temu. Po drugie, co jest bardzo ważne, po raz pierwszy zawiązaliśmy też porozumienie wokół prezydenta Budasza. Współpraca tych samych ugrupowań w mieście i powiecie daje szansę na szybsze rozwiązywanie niektórych problemów chociażby dotyczących komunikacji, oświaty, kultury czy promocji – zaznacza. - Łączę z tym też dużą nadzieję na poprawę współpracy z gminami na zasadzie partnerskiej – dodaje.

W trakcie konferencji T. Tomaszewski potwierdził jeszcze raz – o czym pisaliśmy wczoraj – że spotkał się posłem Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniewem Dolatą, a tematem spotkania była koalicja w powiecie wszystkich przeciwko Platformie. - Taki projekt jest niewyobrażalny – zaznacza T, Tomaszewski. - Natomiast zgłosiłem inną propozycję budowy „wielkiej koalicji” na rzecz budowy szpitala. Ten pomysł poseł Dolata odpowiedział, że z Platformą „nie”. Sprawa się więc zakończyła – dodaje.

http://informacjelokalne.pl/images/stories/2018/11/IL_DSC_0975.jpg

Kto z Nowoczesnej?
Drugi z nieetatowych członków Zarządu Powiatu przypadnie partii Nowoczesna, partnera Platformy w Koalicji Obywatelskiej. - Ze strony poseł Pauliny Hennig-Kloski jest wola, by taką osobę mi  przedstawić. Zostawiłem jej w tym całkowitą swobodę. Mam w tej chwili zaproponowane dwa nazwiska, ale nie chciałbym dzisiaj ich przedstawiać, ponieważ czekam, aż pani poseł wróci z Warszawy, to wówczas usiądziemy i to wszystko doprecyzujemy – wyjaśnia lider Platformy.

Nie można wykluczyć, że stanowisko to z ramienia Nowoczesnej obejmie kobieta.

Szeroka koalicja z Ziemią Gnieźnieńską i PSL?
P. Gruszczyński poinformował też dzisiaj, że większość w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego to nie tylko 15 radnych z Platformy i SLD, ale już przynajmniej 17 radnych. - Rozmowy o szerokiej koalicji w powiecie prowadzimy z wszystkim ugrupowaniami, łącznie z PiS-em. Koalicja to na dzisiaj nie jest tylko 15 mandatów PO i SLD, ale też dwóch radnych z Ziemi Gnieźnieńskiej. Mamy z ich strony pełną dozę zaufania. Daje nam to całkowite bezpieczeństwo w Radzie. Ale uznaliśmy, że potrzeba szerokiej koalicji i rozmawiałem o tym z T. Tomaszewskim, dlatego podjąłem też rozmowy z Polskim Stronnictwem Ludowym. Dzisiaj PSL jest w trudnej sytuacji z racji tego, że trudno przerzucać się z jednego samochodu do drugiego, aczkolwiek samorządy to jest pewien element polityki, tym bardziej w przyszłym roku mamy wybory do europarlamentu i parlamentu krajowego – mówi P. Gruszczyński. - PSL na dzisiaj postanowił być w opozycji, aczkolwiek z dużą dozą kredytu zaufania dla tego, co my będziemy próbowali zrobić. Mam nadzieję, że przekonując w kolejnych tygodniach i miesiącach to ugrupowanie, mogę się dzisiaj założyć, że PSL będzie wspierał dobre rozwiązania które będziemy mogli wspólnie wypracować i realizować – dodaje.

Dalej P. Gruszczyński nie ukrywa, że ze strony Ziemi Gnieźnieńskiej i jej dwóch radnych (Dariusz Igliński i Marek Gotowała) jest dobry stosunek do propozycji PO-SLD przejęcia władzy. - Myślę, że ze strony Ziemi Gnieźnieńskiej możemy liczyć na zdecydowane wsparcie. Nie ukrywam, że bardzo liczę na pomoc pana Dariusza Iglińskiego, lekarza, dzisiaj przewodniczącego Rady Powiatu, jest to potencjał i na pewno nam pomoże w kwestiach najbardziej istotnych w tej kadencji to jest dokończenie niedokończonego szpitala – podkreśla lider PO.

Ostrowski będzie współpracował z Gruszczyńskim?
Lider Platformy poinformował też, że dostał zaproszenie na spotkanie z poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztofem Ostrowskim. - W PiS-ie są jednak parlamentarzyści, którzy chcą rozmawiać, także z Platformą Obywatelską. Przyjąłem takie zaproszenie ze strony Krzysztofa Ostrowskiego. Spotkamy się w przyszłym tygodniu się spotkamy i odnoszę wrażenie, że znajdziemy punkty styczne w kontekście realizacji bardzo ważnych zadań, choćby szpital. Spowoduje to, że jednak znajdziemy takie rozwiązania które będziemy wspólnie realizować. Nie widzę powodu, że jeśli ktoś jest w opozycji, to nie mamy pewnych pomysłów, które pomogą nie Zarządowi Powiatu, ale mieszkańcom naszego miasta i powiatu, bo my po tych celach mówimy – przyznaje P. Gruszczyński. - Dlatego stanowisko posła Dolaty jest dla mnie sporym zaskoczeniem i rozczarowaniem, aczkolwiek myślę, że skały też kruszeją i być do takich wydarzeń na naszych oczach też dojdzie, gdzie pan poseł Dolata stwierdzi, że nie najważniejsza jest polityka kreowana przez Warszawę, ale pewne zadania które mamy do wykonania tu na miejscu – dodaje.

„Bilans otwarcia”
Na koniec dzisiejszego spotkania z dziennikarzami, przyszły starosta zapowiedział, że jedną z jego pierwszych decyzji będzie wniosek o audyt szpitala. - Mam wrażenie, że propozycja finansowania szpitala jest niemożliwa do zrealizowania – zaznacza i dodaje, że zostanie też  przedstawiony „bilans otwarcia” związany z finansami Starostwa Powiatowego. - W mojej ocenie opinia publiczna powinien dowiedzieć się jaki jest stan finansów powiatu, bo wiele rzeczy jest nieczytelnych, także dla nas, ale to wyjaśnimy – zapowiada.

A już jutro kolejne ciekawe informacje związane z nową koalicją w powiecie.

12 komentarzy

 • czas na działanie
  czas na działanie sobota, 10, listopad 2018 13:31 Link do komentarza Raportuj

  żal mi tych frustratów- weżcie się do roboty przy szpitalu dla dobra społeczeństwa a nie wylewajcie żalów. Mieszkańcy powiatu jasno powiedzieli, co o was myślą. A pan dyrektor niech odda w listopadzie sale operacyjne i porodową do użytku.

 • olek
  olek czwartek, 08, listopad 2018 22:56 Link do komentarza Raportuj

  wstyd - POwołać i odWOŁYwać od razu za jednym zamachem

 • Telemorele
  Telemorele czwartek, 08, listopad 2018 21:23 Link do komentarza Raportuj

  Mściwusy, cynicy, aroganci, młodzi inaczej wracają do gry. Weto dla tej posłanej już kiedyś w niebyt polityczny ekipy spadachroniarzy!

 • część 1
  część 1 czwartek, 08, listopad 2018 17:30 Link do komentarza Raportuj

  Czas zakończyć te gierki :
  - kto obdarował powiat niejaką Aleksandrą K. ? Przywieziona w teczce czy walizce ?

  cdn.

 • Janina
  Janina czwartek, 08, listopad 2018 17:05 Link do komentarza Raportuj

  Hahahahahah do Obserwator: proszę sprawdzić jakie powiązania rodzinne ma jeszcze obecna Pani Sekretarz w powiecie... może warto się tym zainteresować.... głowa mała i śmiechu na sali...

 • Stefan
  Stefan czwartek, 08, listopad 2018 12:30 Link do komentarza Raportuj

  A nawet podobna, nepotyzm się szerzy!!!

 • Piotr
  Piotr czwartek, 08, listopad 2018 10:32 Link do komentarza Raportuj

  Pani Jung bezowocnie kandydowała do rady powiatu w 2014 r. , do sejmu w 2015 r. i znów do rady powiatu w 2018 r. Wyborcy trzykrotnie powiedzieli tej pani NIE. A teraz Gruszczyński na siłę robi z niej wicestarostę. Żenada i wodorosty.

 • Obserwator
  Obserwator czwartek, 08, listopad 2018 00:21 Link do komentarza Raportuj

  Jak w "Potopie": mówi mi wuju! :-) Polityki rodzinnej w powiecie jeszcze chyba nie było? :-)

 • gość z Poznania
  gość z Poznania środa, 07, listopad 2018 21:53 Link do komentarza Raportuj

  To ten sam Gruszczyński co lotniska obiecywał?

 • realista
  realista środa, 07, listopad 2018 17:00 Link do komentarza Raportuj

  Masakra ;;;;;; było źle teraz jest bardzo źle ;;;;;;;;;;;

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.