http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nagrodzeni za taniec

Wyróżniony Nagrodzeni za taniec

Tańczą, bo to lubią, a nawet kochają. Ich układy choreograficzne podziwiać można było dziś przed południem. O tym, że zasłużyli na medale i puchary, nikt nie miał żadnych wątpliwości, nawet najmniejszych. Za nami turniej taneczny dla uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, którzy na co dzień regularnie ćwiczą układy choreograficzne.


W środowe przedpołudnie w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie odbyły się XIII Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w Aerobiku i Innych Formach Tanecznych, które organizowane są dla uczniów ze szkół średnich, technicznych i zawodowych. – To jest konkurs, który cyklicznie organizujemy dla młodzieży, żeby nasi uczniowie mogli wykazać się swoimi talentami, żeby podzielili się z innymi swoim hobby, zainteresowaniem. W telewizji ok. 10 lat temu zaczęło wzrastać zainteresowanie programami tanecznymi i nasza młodzież takie chęci też wykazuje, chodzą na zajęcia taneczne, a niektórzy przygotowują się sami do tych występów. Cieszymy się, że chcą prezentować te umiejętności na forum publicznym, a my z przyjemnością podziwiamy te ich talenty – mówi Wioletta Nowaczyk, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie, która wspólnie z Anną Słomian z II LO organizują corocznie to przedsięwzięcie.

Do konkursu zgłoszono tym razem 25 układów tanecznych, które sklasyfikowano w czterech kategoriach: solo, duety, grupy do 10 osób i aerobik, które stworzyli uczniowie w wieku 16-19 lat.

Niektórzy stworzyli różne konfiguracje. – W duecie z kolegą stwierdziłam, że będę improwizować, to był układ na podstawie wavewingu, falowania i hip-hop, czyli tańczyłam, co czuję przede wszystkim. Wystąpiłam potem jeszcze w formacjach tanecznych z moimi koleżankami ze szkoły w typowo crumpowo-hiphopowej choreografii – opowiada Martyna Chuda z III Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie

- Mój występ solowy to była również improwizacja, taki pomysł na szybko wymyślony przed samym turniejem, to było takie połączenie elektro-boogie z poppingiem i elementami hiphopowymi. W duecie tańczyłem natomiast z koleżanką i myślimy, ze wszystko tak wyszło, jak sobie zaplanowaliśmy i mamy nadzieję na wysokie miejsce – stwierdza po ich występie wspólnym Mikołaj Obała z III LO, który ostatecznie zdobył nagrodę w kat. solowej.

Jury oceniło wysoko umiejętności uczestników całego konkursu tanecznego. – W tym roku jestem bardzo mile zaskoczona wysokim poziomem, bo młodzież rzeczywiście dobrze tańczy i to widać. Jeśli chodzi o te wszystkie choreografie, to będziemy miały spory kłopot z oceną, bo wszystkie były dobre – uważa Danuta Szreder, trener choreografii i kierownik zespołu artystycznego Świerszcze z Trzemeszna, która zasiada w jury konkursu od samego początku jego organizowania. – Każdy członek jury ma swojego faworyta, tak jest zawsze, a ja mam tym razem upatrzona taka dziewczynę, który wspaniale zatańczyła do takiego pięknego utworu lirycznego – dodaje  D. Szreder.

Najlepsi w swoich kategoriach okazali się: Sandra Strzelińska z II LO i Mikołaj Obała z III LO (solo), Julia Kossakowska i Vanessa Kubejko z II LO (duety), Martyna Chuda, Barbara Czyż, Mikołaj Obała z III LO (formacje), grupa z II LO (aerobik).

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.