http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zdobądź dofinansowanie na modernizację swojego gospodarstwa rolnego

Wyróżniony Zdobądź dofinansowanie na modernizację swojego gospodarstwa rolnego

Mimo iż sezon żniwny właściwie już się zakończył, właścicieli gospodarstw rolnych czeka jeszcze sporo pracy. A wszystko za sprawą Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która ogłosiła właśnie, że od 19 października 2015 roku można będzie składać wnioski o wsparcie inwestycji związanych z produkcją rolną. W przeciwieństwie do lat ubiegłych, kiedy to preferowane były nakłady na sprzęt ruchomy i maszyny, tym razem unijna pomoc trafi do osób, które planują budowę lub modernizację swoich budynków.


Łączna wartość projektu wynosi 1,3 mld euro i w całości pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W zależności od typu działalności, rolnik może liczyć na refundację kosztów w wysokości od 500 do 900 tys. zł, kwota ta nie może jednak przekroczyć 50% wartości inwestycji. Na korzystniejsze rozwiązanie mogą liczyć jedynie młodzi rolnicy, w przypadku których próg ustalony został na poziomie 60%. Kwalifikowane będę wydatki poniesione na budowę lub modernizację budynków inwentarskich, adaptację na te celu już istniejących obiektów oraz tworzenie magazynów paszowych. Wymagany jest jednak wzrost wartości dodanej brutto (GVA) w gospodarstwie o co najmniej 10%. Dokumenty należy przekazać do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do dnia 17 listopada 2015 r. Bliższe szczegóły znaleźć można na stronie www.arimr.gov.pl.

Wszystkich, którzy w związku z powyższym planują w najbliższym czasie inwestycje w swoje gospodarstwo rolne, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą prefabrykowanych konstrukcji drewnianych firmy Inter-Lers. Znajdujący się w Kłecku k. Gniezna zakład od lat dostarcza najwyższej jakości hale ramowe oraz konstrukcje dachowe dla wszelkiego typu obiektów inwentarskich. Mając na uwadze specyfikę pozyskiwania środków zewnętrznych, firma gwarantuje szybki czas realizacji inwestycji oraz znajomość ceny od samego początku procesu produkcyjnego. Ponad dziesięcioletnie doświadczenie oraz setki zrealizowanych prac to najlepszy dowód na to, że konstrukcje Inter-Lers stanowią doskonałą alternatywę dla konstrukcji stalowych i żelbetowych.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.inter-lers.plZespół Inter-Lers

Ostatnio zmienianyniedziela, 29 listopad 2015 14:50

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.