http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Sprawcy podrzucania śmieci surowo ukarani

Wyróżniony Sprawcy podrzucania śmieci surowo ukarani

Działania Straży Miejskiej, czujność mieszkańców a także stosowane fotopułapki poskutkowały w ostatnim czasie ustaleniem kilkunastu osób, które nielegalnie podrzucały śmieci na terenie Gniezna. Kilku z  nich ukarano mandatami.


Straż Miejska w ostatnim czasie ustaliła kilkunastu sprawców, którzy  podrzucali śmieci komunalne na terenie Gniezna. Stało się to dzięki czujności mieszkańców, którzy nie bali się powiadomić strażników o takich osobach i miejscach, ale także dzięki wykorzystaniu fotopułapek. Funkcjonariusze zapowiadali, że nie będzie pobłażania wobec sprawców, którzy pomimo obowiązujących przepisów nadal podrzucają odpady w miejscach niedozwolonych.

Tak też po raz kolejny się stało, kilku z nich poniosło surową karę. Ukarano ich bowiem mandatami karnymi w najwyższej kwocie po 500 zł. Wojciech W. z Gniezna w dniu 25.10.2017r. podrzucił stary tapczan i inne meble na ul. Mickiewicza, Jarosław J. z Przeźmierowa w dniu 7.10.2017r. wyrzucił części samochodowe na ul. Świętokrzyskiej, Łukasz P. z Gniezna w dniu 3.10.2017r. wyrzucił odpady poremontowe na ul. Kokoszki. Nadal trwa identyfikacja i wzywanie do siedziby Straży Miejskiej kolejnych zaśmiecających.

Straż Miejska apeluje o rozsądek i szczegółowe zapoznawanie się z zasadami odbioru odpadów w PSZOK na ul. Chrobrego w wyznaczone dni zgodnie z harmonogramem URBIS-u zamieszczonym również na stronie www.urbis.gniezno.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.