http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Orkiestra już gra!

Wyróżniony Orkiestra już gra!

Po raz 27. ruszyła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem w Gnieźnie sztab pracuje w nowej sali widowiskowo – sportowej opodal popularnych Łazienek.


Hasłem Orkiestry w 2019 roku jest: „Pomaganie jest dziecinnie proste”. To właśnie w tej sali woluntariusze pobrali puszki i orkiestrowe serduszka by zaopatrzeni  w identyfikatory rozpocząć kwestę. Tutaj też odbył się instruktaż. Funkcjonariusze gnieźnieńskiej policji udzielili krótkiego szkolenia w zakresie bezpieczeństwa, natomiast szef sztabu Kazimierz „Tinkers” Kubów zwracał uwagę między innymi na to by nie zbierać bezpośrednio na terenach gdzie odbywają się obrzędy religijne.

Po odprawie i krótkiej rozgrzewce z zumbą młodzi ludzie ruszyli w miasto. W tym roku w akcje włączyło się po raz pierwszy gnieźnieńskie schronisko dla zwierząt. W sali będzie na woluntariuszy cały czas czekała ciepła herbata oraz posiłek.

Tegoroczny Finał rozegra się już od godz. 11.00 na plaży Jeziora Winiary a popołudniu na sali przy ulicy Sportowej. Jaki będzie tegoroczny wynik?

Na razie brzmią pierwsze akordy Orkiestry, pewnym jest, że to już kolejne pokolenia zaangażowały się w WOŚP.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.