http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

20 listopada o godz. 18.00 - „Republika.Maanam”

Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie Gnieźnieński Klub Seniora „Radość” oraz Teatr za Miastem przedstawiają Spektakl Muzyczny pt. „Republika.Maanam”. Zapraszamy do MOK-u w środę, 20 listopada o godzinie 18.00.


Zapraszamy Państwa na spektakl muzyczny inspirowany muzyką i tekstami dwóch legendarnych polskich grup rockowych: REPUBLIKI I MAANAMU  – którego twórcami i wykonawcami są seniorzy z gnieźnieńskiego Klubu Seniora „Radość”.

Dlaczego sięgnęliśmy do repertuaru rockowego? Muzyka rockowa królowała na parkietach od lat pięćdziesiątych do końca lat dziewięćdziesiątych minionego wieku. Nadal nie brakuje miłośników starego dobrego rocka.  Spośród grona wspaniałych wokalistów i twórców muzycznych tamtych lat wybraliśmy piosenki Grzegorza Ciechowskiego oraz Olgi Jackowskiej (Kory) i Marka Jackowskiego. To artyści, których nie trzeba przedstawiać, liderzy jednych z najważniejszych zespołów w dziejach Polskiej Muzyki Rozrywkowej.

Realizując nasze przedstawienie chcemy uczcić pamięć tych wybitnych twórców oraz pomóc publiczności na nowo odkryć piosenki zespołu Republika i grupy Maanam. Spektakl jest manifestacją umiejętności, możliwości i potencjału, który posiadają osoby po 60 roku życia.

Mówimy stop stereotypom! To nie prawda, że osobom w wielu senioralnym nie wypada śpiewać rocka. Seniorzy mają w sobie pokłady energii i mocy, o której nawet nie śniło się ich wnukom. Przekonają się o tym ci, którzy przyjdą do Miejskiego Ośrodka Kultury, 20 listopada o godzinie 18.00. W powstałym spektaklu muzycznym przedstawione zostały perypetie dojrzałych i doświadczonych ludzi zagubionych w dziwnej rzeczywistości.

Poznajcie mieszkańców Republiki Maanam - ludzi, którzy otwarcie mówią o uczuciach, nie boją się głośno wyrażać swoich emocji, ludzi targanych rozterkami i namiętnościami, przepełnionych miłością i pozytywną energią -  a także tych, którzy upadli i popadli w zwątpienie i rozpacz. REPUBLIKA MAANAM to miejsce pełen wspomnień, ale nie pozbawione marzeń. Bohaterowie walczą z niesprawiedliwością, buntują się przeciwko wszechogarniającej  świat obojętności. Radość zamienia się w smutek, żal w euforię, strach w nadzieją na czekającą nas przyszłość. Brzmi znajomo? Może uda się odnaleźć wśród bohaterów spektaklu swoje własne odbicie - a w Republice.Maanam cząstkę naszego kraju.

Spektakl Republika.Maanam, to efekt pracy podczas warsztatów musicalowych, w których uczestniczyli nasi artyści z Klubu Seniora „Radość”. Do zadania nie przystąpili sami - pomogli im profesjonaliści z Teatru Za Miastem, którzy podjęli się funkcji trenerów wokalnych i aktorskich. Warsztaty miały na celu pobudzanie i rozwijanie wyobraźni muzycznej, a także odkrywanie własnych możliwości twórczych, kształcenie poczucia rytmu oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień muzycznych. Program obejmował: złożone ćwiczenia oddechowe i prawidłowej dykcji, emisję głosu, pracę z mikrofonem oraz naukę piosenek wybranych jako element składowy całego przedstawienia muzycznego.

Scenariusz i reżyseria: Monika Belau i Artur Kamiński

Czas trwania: 75 minut.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.