http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rogowo: „Tak uczciliśmy 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II”

Wyróżniony Rogowo: „Tak uczciliśmy 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II”

Ostatnie i najbliższe dni poświęcone są największemu autorytetowi współczesnego świata, papieżowi Janowi Pawłowi II. Jego postawa jest symbolem wiary, nadziei i miłości dla ludzi różnych pokoleń, ras i religii. Nie inaczej było w Szkole Podstawowej w Rogowie.


Cały świat, a szczególnie rodacy bardzo kochali i kochają papieża Polaka. Pamięć o nim jest ciągle żywa. Niezaprzeczalnym faktem jest, że papież bardzo kochał dzieci i był ich przyjacielem, o czym sam otwarcie mówił: „Największą radością papieskiego serca są dzieci. I największą troską serca Papieża jest każde dziecko”.

Dlatego uczniowie szkoły w Rogowie chcieli w jakiś sposób uczcić dzień Jego setnych urodzin.

Katecheci przekazali uczniom online różnorodne informacje, zdjęcia , filmy, zagadki, ciekawostki, ulubione piosenki – pieśni i itp. o Karolu Wojtyle późniejszym Ojcu świętym Janie Pawle II.

Najmłodsi uczniowie, by oddać hołd naszemu wyjątkowemu następcy św. Piotra, wykonali urodzinowe  laurki albo papierowe torty dla Jana Pawła II. Inicjatywa ta cieszyła się zainteresowaniem pierwszo- i drugoklasistów.

Dziewczynki i chłopcy w ten sposób wyrazili swoją miłość i wdzięczność Ojcu Świętemu  za Jego charyzmatyczność, bogobojność oraz dar wytrwałego pokazywania drogi życia prawdziwie chrześcijańskiego.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.