http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Pierwszy w Polsce „Szkolny Maraton Fit and Jum” w Trzemesznie zakończony wielkim sukcesem!

Wyróżniony Pierwszy w Polsce „Szkolny Maraton Fit and Jum” w Trzemesznie zakończony wielkim sukcesem!

W hali widowiskowo – sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzemesznie odbyło się wyjątkowe wydarzenie – pierwszy w Polsce Szkolny Maraton Fit and Jump. Gościem specjalnym były Ilona i Milena Krawczyńskie. Siostry z nadmierną energią – jak mówią o sobie. Stąd też wziął się pseudonim – Siostry ADiHD.


Od najmłodszych lat zawsze razem – razem w domu, w szkole, w zespole tanecznym i w pracy. Ilona – ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną o specjalizacji public relations oraz zarządzanie. Miss Ziemi Łódzkiej 2014 oraz finalistka Miss Polski. Reprezentując Polskę na międzynarodowym konkursie Miss Bikini Universe 2015 w Chinach, zdobyła tytuł Miss Friendship. Milena – po studiach choreograficzno – tanecznych oraz pedagogice kultury fizycznej i zdrowotnej. Szkoliła się na Broadway’u w Nowym Jorku. Obie są prezenterkami telewizji muzycznej 4 fun TV oraz zajmują się prowadzeniem firmy Fit and Jump – produkują trampoliny do fitnessu, układają innowacyjne programy treningowe, posiadają swoje kluby fitness, szkolą instruktorów.

Obie panie są absolwentkami trzemeszeńskich szkół od przedszkola do szkoły średniej. W czasach szkolnych przez 12 lat należały do Zespołu Artystycznego „Świerszcze” a próby odbywały się właśnie w trzemeszeńskiej hali. Tu też na co dzień uczestniczyły w zajęciach wychowania fizycznego. Obie więc nie ukrywały wzruszenia i złożyły wszystkim serdeczne podziękowania za zorganizowanie tak fantastycznej imprezy w ich rodzinnym mieście.

Podczas uroczystego otwarcia imprezy wystąpił zespół „Miód Cytryna” z Poznania. To młody i nowoczesny klub funkcjonujący na poznańskim rynku od października 2015 roku. Miód Cytryna to dwa kluby fitness – na Górnej Wildzie, nieopodal Starego Browaru oraz na Grunwaldzie w Marcelin Office Center.

Klub posiada szeroką ofertę zajęć fitness od relaksacyjnych, poprzez wzmacniające, aż do intensywnie spalających. Znajdziemy tam także fitness na trampolinach – Fit and Jump.
Jako klub fitness z zajęciami na trampolinach pochwalić się może zdobyciem I miejsca w Ogólnopolskim Otwartym Turnieju Zespołów Jumping Fitness. Zawody miały miejsce 26 listopada 2016 roku w Łodzi.

Zarówno władze miasta jak i szkoły przygotowały okolicznościowe upominki i kwiaty dla pań Krawczyńskich oraz wszystkich instruktorek, które wsparły organizację maratonu. Do podziękowań przyłączyli się także nauczyciele wychowania fizycznego.

W imprezie wzięło udział ponad 300 osób. Byli to uczniowie trzemeszeńskiego Gimnazjum oraz dziesięcioosobowe zespoły ze wszystkich szkół Gminy Trzemeszno. Do wspólnej zabawy włączyli się także nauczyciele, opiekunowie i rodzice.

Maraton trwał dwie godziny i był prowadzony przez wykwalifikowane instruktorki. Wszystkie panie są absolwentkami trzemeszeńskich szkół i na co dzień mają swoje punkty Fit and Jump: Natalia Ferenz – Płoszyńska – Fit and Jump Natalia Trzemeszno, Agnieszka Galus – Fit and Jump z Agą Witkowo, Klaudia Gałęzewska – Fit and Jump Trzemeszno z Klaudią, Magdalena Giza – Fit and Jump Swarzędz, Natalia Graczyk – Fit and Jump Łubowo, Jagoda Olejnik – Fit and Jump Łubowo oraz Katarzyna Tyblewska – Fit and Jump Pleszew. Na maratonie zagościły również instruktorki z Gniezna, reprezentujące Studio Tańca i Ruchu „Euforia” – Anna Hencelewska i Patrycja Pacholska.
Każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia maratonu oraz upominek. Na koniec wśród wszystkich rozlosowano cenne upominki.

To sportowe wydarzenie swoją obecnością zaszczycili: Krzysztof Dereziński, Edyta Kubiak, Sławomir Peno, Mariusz Kowalczyk, Danuta Derezińska, Sławomir Kupś, Ewa Balcerzak, Jarosław Majewski, Krzysztof Nowak, Danuta i Eugeniusz Szrederowie, Elżbieta Krawczyńska, Edyta Koperska, Stanisława Roguszewska, Włodzimierz Losik, Bożena Łukiewska i Piotr Zieliński.

Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Gimnazjum w Trzemesznie, Urząd Miejski Trzemeszna oraz trzemeszeński OSiR. Patronat honorowy nad imprezą obiął Burmistrz Trzemeszna Krzysztof Dereziński. Impreza mogła się odbyć dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób i instytucji. W organizację włączyło się całe grono pedagogiczne Gimnazjum w Trzemesznie, Rada Rodziców, pracownicy OSiR Trzemeszno oraz OSRiR Mogilno, Dom Kultury Mogilno i Drukarnia Majorczyk Gniezno. Wsparcia finansowego udzielili sponsorzy – Firma Paroc S.A., Colway oraz Veralia Polska Sp. z o. o. Medycznie imprezę zabezpieczyli – Elżbieta Hapońska i Rafał Lukstaedt. Obsługą muzyczną zajął się Jakub Kierczyński.

Równocześnie z maratonem toczyła się międzyklasowa rywalizacja w ramach Szkolnego Święta Sportu. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali kilka prostych konkurencji, a każda z nich związana była ze skokami. Uczniowie zmierzyli się z quizem, który zawierał 30 pytań testowych. Dotyczyły one „skocznych” dyscyplin, konkurencji i zawodników. Były też pytania na temat Sióstr ADiHD oraz Fit and Jump. Następnie odbył się skok w dal z miejsca, wyskok dosiężny, bieg z przeszkodami oraz drużynowy konkurs skoków narciarskich. Poza zaciętą rywalizacją była też spora dawka dobrej zabawy. Ostatecznie najlepiej wypadła klasa 3 D i to ona otrzymała puchar przechodni Dyrektora Sławomira Kupsia. Na drugim miejscu znalazł się zespół klasy 2 C, trzecia była ekipa z klasy 3 B.

Atmosfera była nieziemska – moc energii, emocji i wzruszeń. Skrzydeł dodawało niesamowite zaangażowanie uczestników maratonu. W stu procentach sprawdziło się też powiedzenie, że wszystko jest możliwe jak się bardzo chce. Był czas na zdjęcia i autografy. Na zakończenie wystąpiła grupa gimnazjalistek, która pod okiem pani Klaudii Gałęzewskiej przygotowała krótki układ na trampolinach.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.