http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Sukces Jagny Jatczak z Gimnazjum w Trzemesznie w ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie!

Wyróżniony Sukces Jagny Jatczak z Gimnazjum w Trzemesznie w ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Prawie!

W Warszawie w siedzibie Naczelnego Sądu Administracyjnego odbył się finał II edycji Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie organizowanej przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych, w którym wzięła udział Jagna Jatczak z kl. II d trzemeszeńskiego Gimnazjum.


Rywalizacja w Konkursie przebiegała na 3 etapach. Etap pierwszy odbywał się w szkołach i składał się z pisemnego testu i wypowiedzi ustnych przed komisją, w której zasiadali radcy prawni. Etap okręgowy odbywał się w miastach wojewódzkich. W części pierwszej uczestnicy rozwiązywali w formie pisemnej kazus, a następnie odpowiadali ustnie na wylosowane pytania. Etap wojewódzki , do którego w województwie wielkopolskim zakwalifikowało się 93 uczniów, odbył się w dniu w Poznaniu w dniu 25 kwietnia i wygrała go właśnie Jagna, tym samym kwalifikując się razem z trojgiem innych uczniów z Konina, Ostrowa Wielkopolskiego i Poznania do etapu centralnego.

Do etapu centralnego zakwalifikowało się łącznie 40 uczniów z 14 województw. W tym etapie przez Komisją Centralną była oceniana ustna wypowiedź, będąca omówieniem uprzednio wylosowanego zagadnienia. W tym gronie Jagna została sklasyfikowana ostatecznie na miejscach ex aequo 7-22 (grupa obejmująca uczniów, którzy osiągnęli 19 na 20 możliwych punktów).

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.