http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Morsy rozpoczęły sezon!

Wyróżniony Morsy rozpoczęły sezon!

Gnieźnieńskie Morsy rozpoczęły sezon kąpielą w jeziorze Winiary. Dzisiaj o godzinie 12.00 a plaży zjawiła się rekordowa ilość amatorów zimowych kąpieli. Zjawili się też gościnnie morsy z Wrześni.


Takiej liczby Morsów jeszcze na plaży jeziora Winiary nigdy nie było. Świadczy to o coraz większej popularności tej formy rekreacji, czy też sposobu na zdrowie, jak twierdzi wielu amatorów chłodnych kąpieli. Zdaniem organizatorów, morsem może zostać każdy, od 4 do nieograniczonego wieku. Nie może być jedynie przeciwwskazań kardiologicznych. Dlatego też tak liczne grono uczestników tegorocznego pierwszego spotkania inaugurującego sezon 2017 – 2018.  

Organizator spotkania nad jeziorem Winiary, Królewskie Morsy  Gniezno, zadbał nie tylko o bezpieczeństwo podczas kąpieli, ale i o wcześniejszą rozgrzewkę czy też coś do zjedzenia już po kilkuminutowej kąpieli. Morsy w Gnieźnie będą spotykać się na wspólnych kąpielach w soboty i niedziele. Będą też wyjazdy, nawet na Hel. Zakończenie sezonu przewidziane jest wiosną, kiedy to Morsy oddadzą symbolicznie władze nad jeziorem Winiary – wędkarzom.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.