http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zakończyły się Warsztaty Kompetencji Cyfrowych 60

Wyróżniony Zakończyły się Warsztaty Kompetencji Cyfrowych 60

Zakończyły się Warsztaty Kompetencji Cyfrowych dla osób powyżej 60 roku życia organizowane przez Urząd Miejski w Gnieźnie i Miejską Radę Seniorów w Gnieźnie. Prezydent Gniezna Tomasz Budasz wręczył dyplomy ukończenia kursu seniorom w Szkole Podstawowej Nr 12. Zajęcia odbywały się w czterech szkołach podstawowych na terenie miasta dla łącznie 75 osób i w całości były finansowane ze środków budżetu miasta.


Ta druga edycja szkolenia dla seniorów cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Zajęcia odbywały się w trybie warsztatowym, aby każdy uczestnik miał możliwość osobiście sprawdzić nowe technologie, również w mieście jak działają parkomaty i wpłatomaty. W programie warsztatów znalazły się ponadto takie tematy jak: bezpieczeństwo w sieci, bankowość internetowa i mobilna, przelewy on-line, poczta internetowa, FOTO archiwizacja i obróbka fotografii cyfrowej, zakupy internetowe, korzystanie z usług internetowych podczas planowania podróży.

W trakcie zajęć eksperci z Banku Spółdzielczego w Gnieźnie - Angelika Ślachcińska oraz Paweł Nowicki - zapoznali uczestników z elektronicznymi produktami bankowymi, a o bezpieczeństwie użytkowników w sieci opowiadał funkcjonariusz prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie - st. asp. Krzysztof Socha.
Prezydent Gniezna już zapowiada kolejną edycję warsztatów, odbędą się najprawdopodobniej w drugiej połowie roku.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.