http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Mali Przyrodnicy” obchodzili Święto Niepodległości!

Wyróżniony „Mali Przyrodnicy” obchodzili Święto Niepodległości!

Orzeł Biały na tle czerwonym to nasze godło. Znak narodowy. Skąd ten znak pochodzi? Tego legenda właśnie dowodzi. Trzech braci kiedyś żyło...


Tymi właśnie słowami rozpoczęła się w Przedszkolu nr 5 „Mali Przyrodnicy” specjalna prezentacja artystyczna z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z najstarszych grup wiekowych zaprezentowały przed zgromadzonymi gośćmi, w tym prezydentem Michałem Powałowskim oraz radnym Tomaszem Dzionkiem przedstawienie, które treścią nawiązywało do początków państwa Polskiego, jak i trudnej historii odzyskiwania niepodległości.

Zwieńczeniem występu był pokaz taneczny. Tu niełatwego zadania podjęły się najmłodsze dzieci, które wykonały wzruszający taniec do piosenki „Serce dla Polski”, a po nich zaprezentowały się starsze dzieci w piosenkach „Ach, jaki piękny kraj” i „Listopadowa Piosenka”. Na koniec zaproszeni goście zagłosowali w konkursie na najlepszą pracę plastyczną ilustrującą Święto Niepodległości.

Małych Przyrodników nie mogło także zabraknąć przy biciu „Rekordu dla Niepodległej”. Razem z nauczycielami i rodzicami punktualnie o 11:11 odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Ostatnim elementem uroczystości było „przywdzianie” wąsów marszałka Piłsudskiego.

Wychowanie patriotyczne rozpoczyna się już od progu rodzinnego domu i towarzyszy dzieciom również w przedszkolu. Oby dzisiejsze inicjatywy skutkowały postawami patriotycznymi, które towarzyszyć będą przedszkolakom przez całe ich życie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.