http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Paczki, życzenia i „Trzy Klucze do Nieba”

Wyróżniony Paczki, życzenia i „Trzy Klucze do Nieba”

Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zorganizowało dzisiaj XXVI Gwiazdkę dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z powiatu gnieźnieńskiego. W ramach zbliżających się świąt Bożego Narodzenia skompletowano dla nich łącznie 145 paczek ze słodyczami, a przy okazji zaprezentowano krótki program artystyczny oraz rozwiązano konkurs plastyczny.


Nie mogło oczywiście zabraknąć życzeń świątecznych, od nich zaczęto, a przekazał je prezydent Tomasz Budasz. – Życzę radości, miłości, wesołości i korzystania z tego, co jako miasto dla państwa wciąż robimy, a kto jeszcze nie był, to zapraszam do pięknego Parku Trzech Kultur przy ulicy Roosevelta, a młodzież za chwilę na dwa lodowiska, na stadionie żużlowym i na Rynku. Bawcie się, bo idą święta, a to czas wspaniały i wesoły. Odpoczywajmy, a potem, jak będzie już nowy rok 2019, byście państwo się spotykali ze sobą tylko w dobrych humorach – życzy Tomasz Budasz.

Akcję zrealizowano przy wsparciu finansowym różnych instytucji publicznych oraz prywatnych darczyńców. – Ten projekt jest realizowany ze środków Urzędu Miejskiego w Gnieźnie, Starostwa Powiatowego w Gnieźnie i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, a także Ministerstwa Sportu i Turystyki. To jedna z kilkunastu imprez wpisanych w cykl spartakiad, które organizujemy – mówi Stanisław Dolaciński, prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan. – W okresie świątecznym organizujemy takie gwiazdki dla 1 800 uczestników, a dziś impreza adresowana jest wyłącznie do osób niepełnosprawnych. Łącznie zaprosiliśmy 145 takich dzieciaków – zauważa S. Dolaciński.

– Impreza, którą przygotowaliśmy została podzielona na kilka części. Część pierwsza, to jest program artystyczny i tutaj wystąpią m. in. dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Adama Borysa w Witkowie, które zaprezentują wigilijną opowieść pt. „Trzy Klucze do Nieba”. Na scenie wystąpi także zespół wokalny pod kierunkiem pani Kaliny Piechowiak i dwa zespoły taneczne pod kierunkiem pani Patrycji Czerniak. Na koniec rozstrzygamy konkurs plastyczny, który zorganizowaliśmy dla dzieci niepełnosprawnych w pięciu kategoriach wiekowych i później wydajemy na podstawie zaproszeń wydajemy specjalnie przygotowane paczki świąteczne ze słodyczami – wylicza prezes SMW.

Imprezę zorganizowano w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Dla większości dzieci udział w niej był także okazją do zrobienia fotografii z Gwiazdorem i Śnieżynkami. Stowarzyszenia natomiast zapewnia, że takie inicjatywy będzie również podejmowało w latach następnych, bo uśmiech na twarzach tych dzieci jest najzwyczajniej tego warty.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.