http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wszystko o funduszach unijnych w nowym miejscu

Wyróżniony Wszystko o funduszach unijnych w nowym miejscu

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, który do niedawna funkcjonował przy Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, został przeniesony do budynku Centrum Kultury „Scena to dziwna” przy ulicy Roosevelta.


W związku z decyzją o likwidacji GARG kilka miesięcy temu pojawił się problem z lokalizacją Punktu Informacyjnego, z którego usług tylko w tym roku skorzystało już ponad 1600 osób prywatnych, planujących uruchomienie działalności gospodarczej i przedsiębiorców, którzy dzięki środkom z unijnych programów chcą wdrażać nowe technologie i rozwijać swoje firmy. Od niedawna Punkt działa w budynku eSTeDe, na parterze. – Ta lokalizacja jest nawet lepsza niż poprzednia. Są lepsze warunki i komfort pracy, a także dostępność dla klientów, bo tutaj są miejsca parkingowe. Ważne jest także to, że lokal jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi starosta Beata Tarczyńska, która podkreśla starania Grzegorza Reszki, dyrektora eSTeDe w sprawnym przeprowadzeniu remontu i adaptacji pomieszczeń na potrzeby nowego Punktu Informacyjnego. Nowy Punkt został już odebrany przez przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego i uzyskał pozytywną ocenę.

– Udzielamy bezpłatnych porad dotyczących możliwości skorzystania z funduszy unijnych. Przede wszystkim zgłaszają się do nas osoby, które chcą uruchomić działalność gospodarczą, ale często są to także przedsiębiorcy od dłuższego czasu funkcjonujący na rynku – wyjaśnia Justyna Jastrzębska, specjalistka ds funduszy europejskich. Punkt swoim działaniem obejmuje nie tylko powiat gnieźnieński, ale również wrzesiński, słupecki i wągrowiecki, w których odbywają się dyżury pracowników Punktu. – Zapraszamy do korzystania z usług Punktu tak, żeby fundusze unijne były wykorzystywane do tworzenia nowych miejsc pracy – zachęca starosta B. Tarczyńska.

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gnieźnie jest czynny w poniedziałki w godz. 7.00 – 17.00, a od wtorku do piątku w godz. 7.00 – 15.00.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.