http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Jarmark Bożonarodzeniowy, lodowisko i... świąteczna niespodzianka!

Wyróżniony Jarmark Bożonarodzeniowy, lodowisko i... świąteczna niespodzianka!

Już w najbliższy piątek rusza Jarmark Bożonarodzeniowy na gnieźnieńskim Rynku, a w niedzielę otwarte zostanie lodowisko miejskie. Dowiedzieliśmy się ponadto, że władze miasta szykują także specjalną niespodziankę dla mieszkańców, o której na razie nie chcą wiele mówić. Wiadomo tylko, że dotyczy ona świątecznego wystroju miasta, stanowić ma element oświetlenia i pojawi się za kilka dni.


Już w najbliższy weekend rozpoczyna się Jarmark Bożonarodzeniowy, który został przygotowany w tym roku w bogatszej oprawie niż poprzednio, potrwa on aż trzy dni i rozpocznie się w piątek. - Urządzimy go na gnieźnieńskim Rynku, jest to dwadzieścia stoisk przede wszystkim z ozdobami świątecznymi i przedmiotami, które będą mogły być wykorzystane jako podarunki – mówi Tomasz Budasz, prezydent Gniezna, który zaprasza na uroczyste otwarcie jarmarku w piątek, w samo południe. Punktualnie o godz. 17.00 natomiast nastąpi uroczyste włączenie iluminacji na choince miejskiej, a potem przygotowywane jest nagrywanie wspólnej kolędy z Radiem Plus Gniezno. - Może już zwróciliście Państwo uwagę, jest to prosta choinka, a nie krzywa, tak jak było to do tej pory – żartuje prezydent Budasz.

Podczas sobotniej części Jarmarku Bożonarodzeniowego, oprócz wspomnianej sprzedaży przeprowadzone zostaną dwie akcje. Pierwsza to konkursy, gry i zabawy, które poprowadzą instruktorzy z Klubu Fitness Szymański pod hasłem „Pakuj z Mikołajem”. Planowany jest od godz. 16.00 aerobik na świeżym powietrzu oraz bardzo popularna w ostatnim czasie zumba. Ponadto wcześniej, od godz. 15.00 prowadzona będzie akcja społeczna ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym nr 2 w Gnieźnie.

W niedzielę, na zakończenie jarmarku nastąpi kulminacja wydarzeń, na którą złożą się takie działania, jak: wyścig dookoła fontanny z nagrodami, zabawa z MOKołajami na motocyklach z Klubu ClassiC wraz z nagrodami oraz pracownia św. Mikołaja – warsztaty dla dzieci, zorganizowane przez Bibliotekę Publiczna Miasta Gniezna. Na zakończenie odbędzie się uroczysta parada MOKołajów i wtedy w programie zaplanowano m. in. promocję lodowiska miejskiego. - O godz. 17.30 podstawione zostaną specjalne autobusy MPK i jedziemy wszyscy na lodowisko przy ul. Wrzesińskiej, gdzie kontynuować będziemy wspólną zabawę – informuje T. Budasz. - To lodowisko, mam nadzieję też już wpisało się ten pejzaż gnieźnieński, na stadionie płk. Hynka. Ten teren jest chyba najbardziej optymalny pod to lodowisko, ze względu na dojazd i na pewne atrakcje, które chcemy na tym lodowisku umiejscowić – dodaje prezydent, mający nadzieję, że do wspólnej zabawy przyłączą się wszyscy mieszkańcy Gniezna.

Znane są już także szczegóły funkcjonowania oraz techniczne dane lodowiska miejskiego, które również tym razem ma jeszcze lepiej służyć potrzebom mieszkańców niż poprzednio. - Wsłuchując się w różnego rodzaju uwagi, krytyczne i pozytywne, dokonaliśmy pewnego takiego podsumowania. Lodowisko w tym roku będzie po pierwsze zadaszone i będzie miało powierzchnię ok. 800 metrów kwadratowych – tłumaczy Jacek Mańkowski, dyrektor Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który przedstawia także tegoroczną nowość. - Dodatkową atrakcją będzie w tym roku boisko do gry w iStock'a. To taka gra austriacka zbliżona regulaminem do curlingu, bardzo popularnego w krajach skandynawskich. Tam będzie możliwe rozegranie pojedynku w osiem osób – wyjaśnia J. Mańkowski, który dodaje, że bilety wstępu w porównaniu z poprzednim rokiem nie zmieniają się. - 5 złotych za bilet normalny i 3 złote za bilet ulgowy, 20 złotych za wypożyczenie toru do curlingu dla ośmiu osób, 5 złotych za wypożyczenie łyżew i 5 złotych za ostrzenie łyżew. Infrastruktura towarzysząca lodowisku to kasa, przebieralnia i punkty gastronomiczne – dodaje J. Mańkowski.

Rozwiązany został także problem osób, które narzekały na nierówną nawierzchnię, która tworzyła się w wyniku kruszenia lodu i powodowała czasem upadki. - Jest wypożyczona specjalna maszyna do wyrównywania lodu i myślę, że pod tym względem będzie lepiej – uspokaja T. Budasz.

Wiadomo już także, że w drugi tydzień grudnia planowana jest specjalna impreza na lodowisku, która odbędzie się pod hasłem „Enea Truck teraz w Twoim mieście”. Oprócz wielu niespodzianek i atrakcji przewidziano konkurs „Gwiezdne Niebo”, w którym wygrać będzie można wyjazd dla całej rodziny do Legolandu. Szczegóły tej imprezy znane mają być wkrótce, o czym będziemy również informować za pośrednictwem naszego portalu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.